Pracownicy greckich hoteli protestują

AFP

W Grecji trwa 24-godzinny strajk pracowników hoteli i restauracji, którzy sprzeciwiają się reformom rynku pracy. Reform z kolei domagają się od władz w Atenach wierzyciele

Do strajku wezwały związki zawodowe, informując o pogarszających się warunkach pracy w branży turystycznej. W demonstracji w Atenach udział wzięły setki ludzi. Protestowano m.in. przeciwko obniżeniu płacy minimalnej dla młodych pracowników.

Jak podkreśla związek reprezentujący pracowników hoteli POEE-YTE, rekordowy ruch turystyczny w najmniejszym stopniu nie wpływa na polepszenie sytuacji pracowników w tym sektorze. Oskarża o „samowolę pracodawców, którzy rozregulowują” rynek pracy. Związek ostrzega, że reformami rząd może ułatwić przeprowadzanie masowych zwolnień.

Jak podaje Reuter, rocznie Grecję odwiedza około 25 mln cudzoziemców, a w branży turystycznej pracuje 20 procent Greków aktywnych zawodowo. Obecnie trwa szczyt sezonu turystycznego.

Przez Grecję regularnie przetaczają się strajki przeciwko pakietowi przedsięwzięć oszczędnościowych wymuszanych przez wierzycieli. Zaciskanie pasa, będące ceną za pakiety ratunkowe dla zadłużonego kraju, trwa już siódmy rok. Reuter zauważa, że liczba uczestników strajków jest obecnie dużo mniejsza niż kilka lat temu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Brytyjczycy zapłacą za wjazd do Unii Europejskiej

7 euro zapłacą Brytyjczycy za wjazd do Unii Europejskiej po Brexicie. Opłata będzie ważna ...

Polskie konsulaty na Ukrainie znów otwarte

Polskie konsulaty na Ukrainie zostały dziś ponownie otwarte – podaje biuro rzecznika prasowego MSZ. ...

Ryanair zainteresowany przejęciem Alitalii

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair złożyły niewiążącą ofertę kupienia deficytowego narodowego przewoźnika włoskiego Alitalia ...

Austria od dziś tylko dla zarejestrowanych

Wszystkie osoby podróżujące do Austrii muszą od dzisiaj zostawić swoje dane w formularzu rejestracyjnym. ...

Wizz Air: przewieźliśmy 60 milionów Polaków

W ciągu 14 lat z usług niskokosztowej linii lotniczej Wizz Air w Polsce skorzystało ...

Thomas Cook rozważa sprzedaż kultowej marki

Club 18-30 to znany brytyjski specjalista od wyjazdów dla młodych należący do Thomasa Cooka. ...