Pracownicy greckich hoteli protestują

AFP

W Grecji trwa 24-godzinny strajk pracowników hoteli i restauracji, którzy sprzeciwiają się reformom rynku pracy. Reform z kolei domagają się od władz w Atenach wierzyciele

Do strajku wezwały związki zawodowe, informując o pogarszających się warunkach pracy w branży turystycznej. W demonstracji w Atenach udział wzięły setki ludzi. Protestowano m.in. przeciwko obniżeniu płacy minimalnej dla młodych pracowników.

Jak podkreśla związek reprezentujący pracowników hoteli POEE-YTE, rekordowy ruch turystyczny w najmniejszym stopniu nie wpływa na polepszenie sytuacji pracowników w tym sektorze. Oskarża o „samowolę pracodawców, którzy rozregulowują” rynek pracy. Związek ostrzega, że reformami rząd może ułatwić przeprowadzanie masowych zwolnień.

Jak podaje Reuter, rocznie Grecję odwiedza około 25 mln cudzoziemców, a w branży turystycznej pracuje 20 procent Greków aktywnych zawodowo. Obecnie trwa szczyt sezonu turystycznego.

Przez Grecję regularnie przetaczają się strajki przeciwko pakietowi przedsięwzięć oszczędnościowych wymuszanych przez wierzycieli. Zaciskanie pasa, będące ceną za pakiety ratunkowe dla zadłużonego kraju, trwa już siódmy rok. Reuter zauważa, że liczba uczestników strajków jest obecnie dużo mniejsza niż kilka lat temu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Travel Service właścicielem CSA

Czeska linia lotnicza Travel Service stała się większościowym udziałowcem narodowego przewoźnika Czech Airlines, CSA ...

Hutnik w Szczawnicy zmienia się w Pieniny Grand

Szczawnickie sanatorium Hutnik z lat 60. XX wieku zyska nowe oblicze jako czterogwiazdkowy hotel ...

Mazowsze – duży rynek wciąż nienasycony

W Warszawie jest jeszcze miejsce dla nowych hoteli, obiektów noclegowych brakuje także w innych, ...

Drugie życie hotelu Imperial Marhaba w Tunezji

Sieć hoteli Steigenberger przejęła hotel Riu Imperial Marhaba w Susie, na którego plaży w ...

OSAT: Zielone światło dla Sun & Funa

Agenci Turystyczni mogą już podpisywać bez obaw umowy z biurem podróży Sun & Fun. ...

Ryanair stawia na Kraków

Ryanair chce pozostać największym przewoźnikiem w Polsce. Plany na ten rok to 11 milionów ...