Pracownicy greckich hoteli protestują

AFP

W Grecji trwa 24-godzinny strajk pracowników hoteli i restauracji, którzy sprzeciwiają się reformom rynku pracy. Reform z kolei domagają się od władz w Atenach wierzyciele

Do strajku wezwały związki zawodowe, informując o pogarszających się warunkach pracy w branży turystycznej. W demonstracji w Atenach udział wzięły setki ludzi. Protestowano m.in. przeciwko obniżeniu płacy minimalnej dla młodych pracowników.

Jak podkreśla związek reprezentujący pracowników hoteli POEE-YTE, rekordowy ruch turystyczny w najmniejszym stopniu nie wpływa na polepszenie sytuacji pracowników w tym sektorze. Oskarża o „samowolę pracodawców, którzy rozregulowują” rynek pracy. Związek ostrzega, że reformami rząd może ułatwić przeprowadzanie masowych zwolnień.

Jak podaje Reuter, rocznie Grecję odwiedza około 25 mln cudzoziemców, a w branży turystycznej pracuje 20 procent Greków aktywnych zawodowo. Obecnie trwa szczyt sezonu turystycznego.

Przez Grecję regularnie przetaczają się strajki przeciwko pakietowi przedsięwzięć oszczędnościowych wymuszanych przez wierzycieli. Zaciskanie pasa, będące ceną za pakiety ratunkowe dla zadłużonego kraju, trwa już siódmy rok. Reuter zauważa, że liczba uczestników strajków jest obecnie dużo mniejsza niż kilka lat temu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sieć Elbest zasiliła szeregi IGHP

10 hoteli ogólnopolskiej sieci Elbest Hotels z 715 pokojami dołączyło w październiku do grona ...

Piotr Henicz obecny na Twitterze

Piotr Henicz, wiceprezes, współwłaściciel i rzecznik prasowy biura podróży Itaka Holdings, wiceprezes Polskiego Związku ...

DRV: cenniki muszą zniknąć z katalogów

Należy stworzyć przepisy, które pozwolą usunąć cenniki z katalogów biur podróży – uważa prezes ...

Więcej Polaków w Dominikanie

O prawie 5 procent zwiększyła się liczba turystów odwiedzających Dominikanę w pierwszych czterech miesiącach ...

InterContinental zapowiada nowy hotel we Wrocławiu

InterContinental Hotels (IHG) podpisał umowę franczyzową z IMS Budownictwo i firmą zarządzającą Hotel Professionals ...

Rycerze z całej Europy stoczyli w Serbii Bitwę Narodów

Bitwa Narodów (Battle of the Nations), czyli mistrzostwa świata w walkach rycerskich federacji Historical ...