Słoneczny Brzeg – hotele dodają sobie gwiazdek

Pixabay

Część hoteli w Słonecznym Brzegu oficjalnie posługiwała się w minionym sezonie kategorią gwiazdkową, choć nie spełniała wymagań określonych dla poszczególnych standardów – wykazała kontrola

Wyniki kontroli przeprowadzonej przez Ministerstwo Turystyki Bułgarii, Policję Gospodarczą Burgas, Inspekcję Pracy z Burgas, Regionalną Dyrekcję do spraw Bezpieczeństwa Pracy i Regionalną Inspekcję Zdrowia pokazały, że część hoteli przypisuje sobie kategorię wyższą niż im się należy. Audytorzy wskazywali na takie uchybienia jak brak infrastruktury dla osób niepełnosprawnych, zbyt małe łazienki, przeterminowane certyfikaty i niewystarczający zakres usług świadczonych turystom – informuje portal Russkaja Bulgaria.

Jednym z takich obiektów jest popularny także w Polsce trzygwiazdkowy hotel Shipka. Część pokojów i łazienek jest mniejsza niż wymagają tego przepisy. Hotel nie ma też parkingu dla osób niepełnosprawnych i odpowiedniego miejsca w recepcji do ich obsługi. Menadżerowie obiektu nie byli w stanie przedstawić dokumentów potwierdzających jego kategorię.

Czterogwiazdkowy Grand Victoria ma nieważny certyfikat, nie ma ani pokojów, ani parkingu dla osób niepełnosprawnych, brakuje w nim też szafek przy basenie zewnętrznym i przy placu zabaw dla dzieci.

Kolejny obiekt to Platinum, w którym brakuje salonu fryzjerskiego i pokoju dla dzieci. Inspektorzy odkryli też, że recepcja hotelu Chaika Beach obsługiwała równocześnie znajdujący się obok hotel Metropol-Arcadia. Szefowie hotelu nie mieli umowy o pracę swoich podwładnych, ich dyplomów ukończenia szkoły, ani księgi kadrowej. Podobne uchybienia zarejestrowano w hotelach Glarus, Iskar, Colosseum I, Nimfa-Rusałka i Izola Paradise.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tańsze bilety ważniejsze niż wygody

Brytyjczycy zrezygnują z magazynów pokładowych, jedzenia i napojów, jeśli za to będą podróżować taniej. ...

Ryanair ogłasza 27 nowych tras z Polski

Irlandzki przewoźnik ogłosił dziś rozkład lotów na przyszłe lato i zapowiedział umieszczenie 11 dodatkowych ...

Wakacje w roku szkolnym niemoralne

Zaledwie 50 procent Niemców, którzy wzięli udział w badaniu Holiday Extras, uważa, że wyjeżdżanie ...

W biurach podróży Grecja goni Egipt

W minionym tygodniu biura podróży odwiedziło tyle samo klientów co rok temu. Najchętniej kupowali ...

WorldHotels Crafted Collection – nowa marka luksusowych hoteli

Sieć hotelowa WorldHotels Collection wprowadza nową markę – WorldHotels Crafted Collection. Zapowiada, że działające ...

Net Holiday zmienia właściciela

Biuro podróży Net Holiday będzie miało nowego właściciela. Kto nim zostanie okaże się w ...