Turcy szykują podwyżki w hotelach

Pixabay

O 13 procent wzrosła w styczniu w Antalyi liczba turystów zagranicznych, ale by rok zakończyć sukcesem, trzeba zacząć podnosić ceny zakwaterowania – uważa szef miejscowego stowarzyszenia hotelarzy

W styczniu tego roku wybrało się do Antalyi ponad 98 tysięcy gości, czyli o 13 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. W rekordowym 2015 roku było ich 115 tysięcy – przypomina na swojej stronie internetowej rosyjska branżowa organizacja turystyczna ATOR.

W czasie zimy najliczniej przyjeżdżają tam Niemcy (około 24 tysiące ludzi, wzrost o 15 procent rok do roku), Rosjanie (20,8 tysiąca, wzrost o 30 procent) i Izraelczycy (6,1 tysiąca, wzrost o 20 procent). Dobrze rozwijają się też przyjazdy z Wielkiej Brytanii (wzrost o 114 procent), Czech (71 procent), Austrii (50 procent), Szwajcarii (26 procent), Holandii (21 procent) i Danii (18 procent).

Ercan Yagci, prezes stowarzyszenia hotelarzy AKTOB, mówi, że obecna dynamika sprzedaży daje nadzieję na powtórzenie wyników z roku 2015, kiedy region odwiedziło 11,5 miliona gości. Według Yagciego największym sukcesem byłoby odzyskanie turystów z Niemiec, których od dwóch lat jest w Turcji coraz mniej. Jego zdaniem z Rosji przyjedzie podobna liczba gości co w roku 2017, czyli 3,8 miliona ludzi.

– Musimy zwiększyć liczbę turystów i nasze przychody – mówi Yagci. Jak opisuje, z podsumowania 2017 roku wynika, że średni przychód na zagranicznego turystę wyniósł w tym regionie 630 dolarów, podczas gdy w popularnych krajach europejskich było to nawet tysiąc dolarów. Yagci uważa więc, że w tym roku należy podnieść ten wskaźnik do co najmniej 800 dolarów. Celem dla regionu jest też pozyskanie co najmniej 12 milionów odwiedzających.

Podsumowanie wczesnej sprzedaży (grudzień – styczeń) wskazuje na wzrost liczby rezerwacji z Niemiec o 50-70 procent, z Wielkiej Brytanii o 70-80 procent i o średnio 40-50 procent z innych krajów europejskich. Największą popularnością cieszą się cztero- i pięciogwiazdkowe hotele oferujące wyżywienie all inclusive.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ministerstwo Rozwoju: Pilny komunikat dla organizatorów turystyki i podróżnych

Otrzymaliśmy właśnie „pilny komunikat dla organizatorów turystyki i podróżnych” z biura prasowego Ministerstwa Rozwoju, ...

Waszczykowski o śledztwie w sprawie śmierci Polki w Egipcie

Polska będzie domagać się dostępu do informacji o śledztwie w sprawie śmierci 27-letniej Polki ...

Luksus znad Adriatyku szukał partnerów nad Wisłą

Chorwackie hotele luksusowe, firmy czarterujące jachty i biura podróży szukały w Polsce branżowych partnerów ...

Piotr Pryszcz na czele Krakowskiej Izby Turystyki

Piotr Pryszcz został nowym prezesem Krakowskiej Izby Turystyki. Swoje 25-lecie organizacja uczciła konferencją o ...

Grecja ma nowego ministra turystyki

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis powołał dziś na stanowisko ministra turystyki byłego sekretarza generalnego ds. ...

British Airways poleci mimo strajku

Brytyjski przewoźnik poinformował, że jego klienci będą mogli udać się 10 i11 stycznia tam ...