Noclegi hotelowe w górę, ale nie wszystkie

Bloomberg

Wynajęcie na jedną noc pokoju w Polsce w styczniu kosztowało średnio 247,31 złotego i było o 6,27 procent droższe niż rok wcześniej

Jak podaje spółka eTravel, do której należy serwis Hotele.pl, w styczniu średnia cena pokoju wzrosła we wszystkich kategoriach obiektów, z wyjątkiem hoteli pięciogwiazdkowych. W tych ostatnich zanotowano spadek średniej ceny o niecałe 5 procent, do poziomu 480,60 złotego. W największym stopniu podrożały pokoje w obiektach nieskategoryzowanych (wzrost o 15,37 procent, do 236,11 złotego) i noclegi w hotelach jednogwiazdkowych (wzrost o 7,63 procent, do 190,61 złotego).

W porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały hotele czterogwiazdkowe. Na nocleg w hotelach tej kategorii zdecydowało się 24,95 procent użytkowników serwisu Noclegi.pl, co stanowiło wzrost o 1,02 punktu procentowego.

Z kolei największy spadek udziału rynkowego serwis zaobserwował w wypadku hoteli dwugwiazdkowych. W styczniu hotele tej kategorii wybrało 7,29 procent klientów, czyli o 0,7 punku procentowego mniej niż rok wcześniej.

Największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu rok do roku zanotowano w Zielonej Górze (o 42 procent), Lublinie (o 33 procent) i Warszawie (o 30,5 procent). Miastami, w których najbardziej spadły rezerwacje były Opole (spadek o 28,8 procent), Gdynia (o 24,5 procent) i Olsztyn (spadek o 14,4 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 6,6 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, czyli o 0,2 dnia później niż w zeszłym roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

EgyptAir zamawia 12 bombardierów

Państwowy przewoźnik EgyptAir podpisał podczas salonu w Dubaju list intencyjny w sprawie kupna od ...

Grecki rząd pomaga hotelarzom po upadku Cooka

Grecki rząd podjął pierwszą decyzję o pomocy dla hotelarzy, którzy ucierpieli w wyniku ogłoszenia ...

Pierwsi turyści wylecieli z Zielonej Góry do Antalyi

Pierwszy samolot wyczarterowany przez biuro podróży Coral Travel wystartował dziś z zielonogórskiego lotniska do ...

Emirates: Nasi europejscy konkurenci mijają się z prawdą

Dubajskie linie lotnicze Emirates w piśmie do władz Unii Europejskiej odrzuciły pretensje Lufthansy i ...

Kreta myśli o kolejnym lotnisku

850 milionów euro kosztowałoby nowe lotnisko na Krecie. Nad tym, czy je wydać, zastanawia ...

Cypr potrzebuje lepszej promocji

O 7 procent spadła rok do roku liczba przyjazdów na Cypr w pierwszych sześciu ...