Noclegi hotelowe w górę, ale nie wszystkie

Bloomberg

Wynajęcie na jedną noc pokoju w Polsce w styczniu kosztowało średnio 247,31 złotego i było o 6,27 procent droższe niż rok wcześniej

Jak podaje spółka eTravel, do której należy serwis Hotele.pl, w styczniu średnia cena pokoju wzrosła we wszystkich kategoriach obiektów, z wyjątkiem hoteli pięciogwiazdkowych. W tych ostatnich zanotowano spadek średniej ceny o niecałe 5 procent, do poziomu 480,60 złotego. W największym stopniu podrożały pokoje w obiektach nieskategoryzowanych (wzrost o 15,37 procent, do 236,11 złotego) i noclegi w hotelach jednogwiazdkowych (wzrost o 7,63 procent, do 190,61 złotego).

W porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały hotele czterogwiazdkowe. Na nocleg w hotelach tej kategorii zdecydowało się 24,95 procent użytkowników serwisu Noclegi.pl, co stanowiło wzrost o 1,02 punktu procentowego.

Z kolei największy spadek udziału rynkowego serwis zaobserwował w wypadku hoteli dwugwiazdkowych. W styczniu hotele tej kategorii wybrało 7,29 procent klientów, czyli o 0,7 punku procentowego mniej niż rok wcześniej.

Największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu rok do roku zanotowano w Zielonej Górze (o 42 procent), Lublinie (o 33 procent) i Warszawie (o 30,5 procent). Miastami, w których najbardziej spadły rezerwacje były Opole (spadek o 28,8 procent), Gdynia (o 24,5 procent) i Olsztyn (spadek o 14,4 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 6,6 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, czyli o 0,2 dnia później niż w zeszłym roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

GUS: Turystów z zagranicy jest coraz więcej

Liczba odwiedzających Polskę turystów w zeszłym roku zwiększyła się z 5,7 do 6,1 miliona. ...

Unijni ambasadorowe za zniesieniem wiz dla Ukrainy

Ambasadorowie państw unijnych poparli zniesienie przez UE wiz dla obywateli Ukrainy – poinformowały źródła ...

TFG: Zakazać działalności 120 biurom podróży

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny postuluje wykreślenie z ewidencji organizatorów turystyki 120 biur podróży. Prawdopodobnie większość ...

Powstała polska sieć krajowych połączeń autobusowych

Ośmiu krajowych przewoźników powołało Polonus Partner, sieć krajowych połączeń do 250 miejscowości. Do dyspozycji ...

Industriada szuka partnerów na święto

Ósma Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, odbędzie się 10 czerwca. Teraz ...

Młodzi Niemcy nie chcą pracować w turystyce

W Niemczech spada liczba absolwentów kierunków turystycznych – wynika z analizy Izby Przemysłowo-Handlowej. Niemiecki ...