Greckie hotele docenione za jakość

Fot. Filip Frydrykiewicz

Grecja, Chorwacja i Cypr znalazły się na szczycie rankingu krajów z najlepszymi usługami hotelowymi – podała grecka organizacja branżowa INSETE.

Global Review Index (GRI) to raport, który powstaje na podstawie opinii klientów zebranych od 175 internetowych agentów turystycznych i portali oceniających działających w ponad 45 językach. Jak podaje grecki portal turystyczny Greek Travel Pages, powołując się na publikację tamtejszej organizacji branżowej INSETE, w zeszłym roku klienci najczęściej pozytywnie oceniali hotele w Grecji (rating na poziomie 87,1 procent). Na drugim miejscu z wynikami 85,5 procent i 85,3 procent znalazły się odpowiednio Chorwacja i Cypr. Czwarte miejsce należy do Hiszpanii (85 procent), piąte do Włoch (84,2 procent), szóste do Turcji (82,3 procent), a siódme do Francji (79 procent).

CZYTAJ TEŻ: Grecja – setki milionów euro na projekty turystyczne

Usługi najwyższej jakości świadczą hotele w greckim Epirze, gdzie wskaźnik GRI wyniósł 91 procent. Na drugim miejscu znalazły się Cyklady (90,5 procent). Najwyższa nota wśród obiektów pięciogwiazdkowych to 89,7 procent, wśród czterogwiazdkowych 87,1 procent, a wśród trzygwiazdkowych 86,6 procent.

Turyści najlepiej oceniali hotele w Grecji w czerwcu (87,9 procent), najsłabiej w maju (86,3 procent). Najczęściej doceniali je za czystość, dobre jedzenie i napoje, położenie, obsługę, dobry stosunek ceny do jakości, pokoje i ofertę rozrywkową.

Gdyby spojrzeć na poszczególne kategorie oceny okazuje się, że najczyściej jest w Grecji (90,3 procent), na Cyprze (89,3 procent) i we Włoszech (89,1 procent). Najsmaczniejsze jedzenie serwują na Cyprze (86,8 procent), greckie obiekty dostały w tej kategorii 83,9 procent pozytywnych ocen. Pod względem położenia wygrywa Turcja (89,3 procent), w tej kategorii Grecja spadła na szóste miejsce (86,6 procent). Pod względem jakości usług znów wygrywa Grecja (88,8 procent), w kategorii stosunek ceny do jakości zajmuje trzecie miejsce (84,4 procent), a za jakość pokojów dostała 83,6 procent głosów, co plasuje ją na pozycji drugiej. Najsłabiej turyści oceniali ofertę rozrywkową (77,6 procent). Dla porównania lider w tej kategorii, Turcja, otrzymał 83,6 procent dobrych opinii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemieccy agenci: Nie stać nas na nowe technologie

49,3 procent niemieckich agentów turystycznych brakuje środków na cyfryzację, a 66 procent nie ma ...

Polski Holding Hotelowy z nagrodą od Marriotta

Firma Marriott International uznała Polski Holding Hotelowy za najbardziej wartościowego partnera biznesowego wśród właścicieli ...

Nowa atrakcja turystyczna w Krynicy-Zdroju

Dzisiaj pierwsi turyści będą mogli wejść drewnianą ścieżką poprowadzoną w koronach drzew na wieżę ...

Polscy studenci chcą zbudować kapsułę Hyperloop

Nowy, superszybki środek transportu – kapsułę Hyperloop – chcą zbudować studenci z Politechniki Warszawskiej ...

W Bieszczadach lawinowa dwójka

Powyżej górnej granicy lasu w Bieszczadach wiatr wieje z prędkością ok. 108 kilometrów na ...

Z miesięcznym opóźnieniem ruszyły spływy Dunajcem

W pierwszy dzień maja pienińscy flisacy zorganizowali pierwszy w tym roku spływ przełomem Dunajca. ...