Hiszpańscy hotelarze domagają się od rządu 8,5 miliarda euro

Fot. AFP

Stowarzyszenie Juntos con la Hostelería, do którego należą między innymi hotele, wystąpiło do minister turystyki Reyes Maroto i lokalnych władz o szybkie zatwierdzenie planu, który zakłada dotacje w wysokości 8,5 miliarda euro.

Juntos con la Hostelería to stowarzyszenie trzech organizacji – hotelarskiej, Hiszpańskiej Federacji Przemysłu Spożywczego i Napojów oraz Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów. Wspólnie wystąpili oni z apelem do minister przemysłu, handlu i turystyki Reyes Maroto oraz władz prowincji autonomicznych o jak najszybsze przyjęcie planu wsparcia sektora hotelarskiego – pisze portal branży turystycznej Hosteltur.

CZYTAJ TEŻ: Ceny hoteli na świecie spadły nawet o połowę

Plan ten minister ogłosiła pod koniec października. Zakłada on udzielenie dotacji gestorom bazy noclegowej w łącznej kwocie 8,5 miliarda euro. Ma to pomóc uratować 1,1 miliona miejsc pracy i zapobiec bankructwu 100 tysięcy firm. Przychody z turystyki w Hiszpanii to 6,2 procent PKB, z danych za zeszły rok wynika, że wyniosły 17,5 miliarda euro, w branży pracuje 1,7 miliona osób.

Z powodu pandemii zamknęło się już 65 tysięcy firm hotelarskich, przez co pracę straciło ponad 350 tysięcy osób, a przychody branży spadły rok do roku o ponad połowę. Pośrednio z sektorem związanych jest 30 tysięcy innych przedsiębiorstw, które wytwarzają łącznie około 20 procent PKB.

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpańska branża turystyczna na dużym minusie

Branża szacuje, że 8,5 miliarda euro wystarczyłoby, żeby uniknąć bankructw, dużą pomocą byłoby też obniżenie stawki VAT i innych podatków oraz opłat na ubezpieczenie społeczne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

CPK: Heathrow pomoże Polsce zbudować megalotnisko

Centralny Port Komunikacyjny jest, obok rozbudowy londyńskiego portu przesiadkowego Heathrow, najbardziej ambitnym programem budowy ...

Krainy utkane z tajemnic

Tajemnice związane z dziejami różnych miejsc skłaniają bodaj najmocniej do podróżowania i odkrywania. Przy ...

Z Krakowa do Chicago poleciało 2,5 tysiąca ludzi

Ponad 2,5 tysiąca pasażerów skorzystało już do tej pory z połączenia Kraków – Chicago ...

Znów będzie można pojechać pociągiem za granicę

PKP Intercity wznawia kursowanie pociągów międzynarodowych od 22 czerwca. Najpierw będzie można pojechać do ...

Grace Bay najpiękniejszą plażą świata

Plaże Bahamów, Brazylii i Kuby okupują czołówkę najnowszego rankingu Top 25 Travellers’ Choice portalu ...

W Ryanairze kobiety upośledzone finansowo

Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn pracujących w Ryanairze w Wielkiej Brytanii wynosi 67 ...