Hotelarze z Majorki nie wierzą, że ich biznes ruszy wiosną

Fot. Pixabay

Zdaniem hotelarzy z Majorki tegoroczny sezon turystyczny rozpocznie się w czerwcu. Do tego czasu restrykcje pozostaną w mocy, a Wielkanoc i wiosnę przedsiębiorcy spisują na straty.

Branża hotelarska z Majorki nie liczy, że ruch turystyczny odżyje na wiosnę i święta wielkanocne – donosi portal Mallorca Daily Bulletin. Wcześniej minister turystyki Balearów Iago Negueurela mówił, że pewne ożywienie powinno rozpocząć się już pod koniec marca. Przedsiębiorcy również by sobie tego życzyli, ale ich zdaniem koniec pierwszego kwartału jako moment odbudowy ruchu przyjazdowego to nieco utopijna data, sami szacują, że nastąpi to raczej dopiero w czerwcu.

CZYTAJ TEŻ: Sto hoteli na Majorce na sprzedaż

Zdaniem tamtejszej federacji hotelarskiej bieżące obostrzenia będą jeszcze przez jakiś czas utrzymane, a ich poluzowanie miałoby negatywny skutek dla całej branży turystycznej wyspy. Nie można dopuścić do tego, by rok 2020 się powtórzył. Federacja uważa wręcz, że ograniczenia powinny obowiązywać do czerwca, wówczas sytuacja prawdopodobnie pozwoli na otwarcie bezpiecznych korytarzy z krajami europejskimi. Zmniejszenie liczby zachorowań jest podstawą do promowania wyspy jako bezpiecznego kierunku turystycznego.

Także prezes stowarzyszenia biur podróży Aviba Francesc Mulet uważa, że „Wielkanocy nie będzie”. Żeby sezon turystyczny mógł się w ogóle odbyć, wszystkie restrykcje powinny być utrzymane w mocy przez cały pierwszy kwartał, wówczas w maju i w czerwcu wyspa będzie „czysta”. Na szali leży przyszłość tysięcy firm i pracowników oraz gospodarka Balearów.

ZOBACZ TAKŻE: Majorka: Mieszkajcie u nas, pracujcie zdalnie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agenci śpiewają, tańczą i opowiadają o wyjazdach

Niemiecki touroperator Schauinsland-Reisen pisze musical, by w ten sposób spopularyzować oferowane przez siebie wyjazdy. ...

Hiszpania – plaża spryskana wybielaczem. „Brutalne szkody”

Władze nadmorskiego kurortu Zahara de los Atunes postanowiły zdezynfekować plażę, spryskując ją wybielaczem. Przy ...

Rosną ceny noclegów w największych miastach

Średnio o 5 procent wzrosły w 2017 roku ceny zakwaterowania w hotelach w dużych ...

Betlej: Gospodarka ma się dobrze, konsumenci gorzej. To źle wróży turystyce

Brak zaufania do polskiej gospodarki paraliżuje konsumentów. Boją się – mimo wzrostu realnych zarobków ...

Lotnisko Chopina szuka najemców

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL), które zarządza Lotniskiem Chopina w Warszawie, chce wynająć w ...

Lublin nie zwróci dotacji do lotniska

Nie będzie zwrotu części unijnej dotacji do oddanego do użytku w końcu 2012 roku ...