Wakacyjne noclegi tanieją, Polacy rezerwują. „Pobijemy rekord”

Fot. Pixabay

Ferie nie wypaliły, Polacy myślą więc o wakacjach. – Już teraz osiągnęliśmy poziom dwóch trzecich zeszłorocznych rezerwacji na lipiec i sierpień – raportują Noclegi.pl. Rosnące zainteresowanie wakacjami i bonem turystycznym to dla branży nadzieja na wyjście z zapaści.

Im bliżej końca obostrzeń epidemicznych (obowiązują do 31 stycznia), tym większe zainteresowanie wyjazdami – pisze portal rezerwacyjny Noclegi.pl.

– Polacy nastawiają się na wakacyjny urlop poza domem w 2021 roku. Jeśli ruszy turystyka, nie wykluczamy, że pobijemy rekord. Już teraz osiągnęliśmy poziom dwóch trzecich rezerwacji z lipca i sierpnia 2020 roku – mówi ekspertka portalu Natalia Jaworska, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Turyści chcą już odpocząć, rezerwują noclegi po feriach

Jak podkreśla, zwiększone zainteresowanie może wynikać z niższych cen noclegów. Hotelarze najwyraźniej postanowili powalczyć o gości ceną. Obecnie można zarezerwować miejsce noclegowe taniej niż w zeszłym roku. Na przykład średnia cena jednodniowego wakacyjnego pobytu w Zakopanem spadła o ponad jedną trzecią, z 61 do 40 złotych od osoby, w Karpaczu zaś z 77 do 53 złotych. Taniej jest też nad morzem. W Kołobrzegu wakacyjny nocleg dla jednej osoby kosztował w zeszłym roku średnio 72 złote, teraz jest to 51 złotych. W Gdańsku spadek średniej ceny jest nieco mniejszy – z prawie 80 do 70 złotych za noc.

– Oznacza to, że za tygodniowy wyjazd do Zakopanego czteroosobowa rodzina zapłaci w tym roku 1120 zamiast 1708 złotych. To spora różnica, a jeśli wziąć pod uwagę dodatek w postaci bonu turystycznego, oferta ta staje się dostępna dla wielu rodzin – wylicza Natalia Jaworska. – Widzimy zresztą coraz większe zainteresowanie bonem turystycznym. W połowie stycznia zanotowaliśmy wzrost płatności za noclegi bonem o 140 procent z tygodnia na tydzień – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: IGHP: Bez dalszej pomocy rządu hotele nie przetrwają

– Przyzwyczailiśmy się do wyjeżdżania, a teraz po prostu za tym tęsknimy. Widać to w naszej ankiecie zrealizowanej poprzez media społecznościowe. Na otwarte pytanie „Dokąd chcesz wyjechać” najwięcej osób odpowiedziało „Dokądkolwiek” – podkreśla ekspertka portalu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Białystok pyta, kto zrobi lotnisko

Władze Białegostoku ogłosiły przetarg na budowę utwardzonego pasa startowego na lotnisku Krywlany. Wykonawca ma ...

Air Transport Award dla Wizz Aira

W tegorocznej odsłonie konkursu branżowego Air Transport Awards linią lotniczą roku został węgierski Wizz ...

FTI szkoli młodych agentów

Niemiecki touroperator FTI organizuje w jeden z lipcowych weekendów szkolenie tylko dla młodych agentów. ...

Pięć firm rządzi greckim niebem

Dwóch touroperatorów i trzy linie lotnicze dominują na greckim rynku turystycznym w segmencie lotniczym ...

Kto stoi za pomysłem reaktywowania Thomasa Cooka?

Iberostar, Fosun, Triton i Anex to potencjalni inwestorzy, którzy są gotowi sfinansować reaktywację niemieckiego ...

Domy i mieszkania na Majorce nie dla turystów

Władze miasta Palma de Mallorca na Majorce, zakazały wynajmowania domów i mieszkań turystom. Nowe ...