Wakacyjne noclegi tanieją, Polacy rezerwują. „Pobijemy rekord”

Fot. Pixabay

Ferie nie wypaliły, Polacy myślą więc o wakacjach. – Już teraz osiągnęliśmy poziom dwóch trzecich zeszłorocznych rezerwacji na lipiec i sierpień – raportują Noclegi.pl. Rosnące zainteresowanie wakacjami i bonem turystycznym to dla branży nadzieja na wyjście z zapaści.

Im bliżej końca obostrzeń epidemicznych (obowiązują do 31 stycznia), tym większe zainteresowanie wyjazdami – pisze portal rezerwacyjny Noclegi.pl.

– Polacy nastawiają się na wakacyjny urlop poza domem w 2021 roku. Jeśli ruszy turystyka, nie wykluczamy, że pobijemy rekord. Już teraz osiągnęliśmy poziom dwóch trzecich rezerwacji z lipca i sierpnia 2020 roku – mówi ekspertka portalu Natalia Jaworska, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Turyści chcą już odpocząć, rezerwują noclegi po feriach

Jak podkreśla, zwiększone zainteresowanie może wynikać z niższych cen noclegów. Hotelarze najwyraźniej postanowili powalczyć o gości ceną. Obecnie można zarezerwować miejsce noclegowe taniej niż w zeszłym roku. Na przykład średnia cena jednodniowego wakacyjnego pobytu w Zakopanem spadła o ponad jedną trzecią, z 61 do 40 złotych od osoby, w Karpaczu zaś z 77 do 53 złotych. Taniej jest też nad morzem. W Kołobrzegu wakacyjny nocleg dla jednej osoby kosztował w zeszłym roku średnio 72 złote, teraz jest to 51 złotych. W Gdańsku spadek średniej ceny jest nieco mniejszy – z prawie 80 do 70 złotych za noc.

– Oznacza to, że za tygodniowy wyjazd do Zakopanego czteroosobowa rodzina zapłaci w tym roku 1120 zamiast 1708 złotych. To spora różnica, a jeśli wziąć pod uwagę dodatek w postaci bonu turystycznego, oferta ta staje się dostępna dla wielu rodzin – wylicza Natalia Jaworska. – Widzimy zresztą coraz większe zainteresowanie bonem turystycznym. W połowie stycznia zanotowaliśmy wzrost płatności za noclegi bonem o 140 procent z tygodnia na tydzień – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: IGHP: Bez dalszej pomocy rządu hotele nie przetrwają

– Przyzwyczailiśmy się do wyjeżdżania, a teraz po prostu za tym tęsknimy. Widać to w naszej ankiecie zrealizowanej poprzez media społecznościowe. Na otwarte pytanie „Dokąd chcesz wyjechać” najwięcej osób odpowiedziało „Dokądkolwiek” – podkreśla ekspertka portalu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipcjanie dopingują polskie biura podróży

– Wierzę, że Polacy nie stracili apetytu na Egipt. Mamy kilka pomysłów, jak odbudować ...

Dzieci do szkół, groźniejszy koronawirus do Polski. Co to przyniesie?

Wiadomość, że do Polski dotarł szybciej zarażający koronawirus z Wielkiej Brytanii zbiegła się w ...

Oferty Airbnb bardziej przejrzyste

Airbnb wypełnił zalecenia Komisji Europejskiej i zaczął w bardziej transparentny sposób przedstawiać ceny ofert, ...

Sisi: Będę kandydował na prezydenta, bo buduję państwo

Prezydent Egiptu Abd el Fatah es-Sisi w telewizyjnym wystąpieniu ogłosił, że będzie ubiegał się ...

Czartery jachtów, czyli pomysł na wakacje dla każdego

Coraz więcej osób decyduje się na morską przygodę i wybiera wynajem jachtów. Dlaczego warto ...

13 milionów turystów w Maroku

O 5,2 procent, do 13 milionów, wzrosła w ubiegłym roku liczba zagranicznych turystów, którzy ...