Arche postawiło stopę w północnej Wielkopolsce

Fot. materiały prasowe

158 pokojów hotelowych i 108 mieszkań do długiego wynajmowania mieści najnowszy obiekt Grupy Arche – Arche Hotel Piła.

Arche Hotel Piła to nowoczesny hotel miejski, zlokalizowany w śródmieściu przy ul. Piłsudskiego 1, niecały kilometr od Parku na Wyspie. 650 metrów od dworca kolejowego i autobusowego.

W pięciokondygnacyjnym obiekcie znajduje się 158 pokojów, o powierzchni od 16 do 38 m kw. z czego 29 pokojów ma standard czterogwiazdkowy. Każdy pokój wyposażony jest w TV z płaskim ekranem, biurko do pracy, telefon, zestaw do parzenia kawy i herbaty, otwartą szafę, klimatyzację. Superiory i apartamenty dodatkowo są wyposażone w lodówki. Apartamenty składają się z aneksu kuchennego i części wypoczynkowej.

CZYTAJ TEŻ:

W hotelu znajduje się również 108 mieszkań na wynajem długoterminowy z pełnym wyposażeniem.

Arche Hotel Piła dysponuje także największym w mieście centrum spotkań i wydarzeń. Jest to 6 sal o łącznej powierzchni 600 m kwadratowych, co pozwala zorganizować konferencje na 500 osób.

Sale konferencyjne mają oddzielne wejście, dostęp do światła dziennego i indywidualnie sterowaną klimatyzację oraz oświetlenie.

Restauracja o wdzięcznej nazwie Marchew dysponuje 100 miejscami, a bar położony w lobby – sześćdziesięcioma. Do dyspozycji gości jest sauna parowa i sala fitness. Parking może pomieścić 50 samochodów.

Wstęgę podczas otwarcia przecięli: Prezes Grupy Arche Władysław Grochowski (pierwszy z prawej), dyrektor generalna Arche Hotel Piła Agnieszka Niestryjewska, kierownik projektu Mateusz Bogucki i wiceprezydent Piły Beata Dudzińska. Fot. materiały prasowe

Oficjalne otwarcie Arche Hotel Piła połączono z Festiwalem Krainy Polskie, który odbywa się we wszystkich hotelach sieci Arche. Ostatni weekend czerwca stał się okazją do zaproszenia mieszkańców Piły i okolic, a także przedstawicieli lokalnych firm i instytucji.

– Chcemy aby hotel w Pile stał się centrum lokalnej społeczności. Był miejscem dla wszelkich działań seniorów, młodzieży, osób w każdym wieku. To miejsce na wystawy, koncerty i imprezy rodzinne. Pragniemy, aby państwo czuli się tutaj dobrze – mówił prezes Grupy Arche Władysław Grochowski, zwracając się do gości.

Podczas Drzwi Otwartych przygotowano wystawy rzemieślników, artystów, producentów żywności i zajęcia dla dzieci, degustacje, pokazy baristyczne, florystyczne i koncerty, a Fundacja Leny Grochowskiej, działająca przy Grupie Arche, przygotowała warsztaty prowadzone przez podopiecznych fundacji. Można było zwiedzić hotel i mieszkania na wynajem.

Arche Hotel Piła to szesnasty hotel Grupy Arche, ale pierwszy jej obiekt w Polsce północno-zachodniej.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowość w Rainbow – narty w Gruzji

Biuro podróży Rainbow rozpoczęło sprzedaż kolejnej części oferty na zimę 2017/18, tym razem chodzi ...

Turcja najpopularniejsza na majówkę

Co czwarty Polak wyjeżdżający w majowy weekend za granicę spędzi urlop w Turcji – podaje, powołując ...

Izrael – obowiązkowa kwarantanna dla każdego

Każdy przylatujący, bądź przypływający do Izreala będzie musiał przejść obowiązkowo 14-dniową kwarantannę, którą sam ...

Airbnb ugiął się pod presją Komisji Europejskiej

Amerykański serwis pośredniczący w wynajmowaniu kwater turystom zobowiązał się do spełnienia europejskich zasad ochrony ...

Agenci turystyczni łatwiej załatwią sprawę z Thomasem Cookiem

Thomas Cook skraca czas obsługi agentów dzwoniących do telefonicznego centrum obsługi. Pierwsze testy nowego ...

LOT: Nie będziemy latać nad Iranem

Loty z Warszawy do Indii, Singapuru, Bangkoku i na Sri Lankę nie będą wykonywane ...