„Chcielibyśmy poinformować, że Google planuje oficjalnie zakończyć możliwość rezerwowania wycieczek, aktywności i atrakcji w sekcji Rezerwuj z Google z dniem 1 sierpnia 2021 roku. To oznacza, że przycisk „kup bilet” po 31 lipca nie będzie działał” – napisała firma w komunikacie do partnerów, do którego dotarł amerykański portal branży turystycznej Skift.

We wspomnianej sekcji internauci mogli znaleźć oferty usług dodatkowych świadczonych w odwiedzanych miejscach – dzięki temu nie musieli ich przeglądać na innych stronach internetowych. System był zasilany produktowo przez partnerów rekrutowanych spośród turystycznych agencji internetowych.

CZYTAJ TEŻ: Google Maps pokażą, gdzie najwięcej zakażeń koronawirusem

Eksperci rynkowi od dawna twierdzą, że Google za naciśnięciem jednego przycisku mógłby stać się kolejnym agentem turystycznym, ale to oznaczałoby wejście w konkurencję ze swoimi największymi reklamodawcami, takimi jak Booking Holdings czy Expedia Group.

„Jak informowaliśmy wcześniej, Google w dalszym ciągu dużo inwestuje w rozwiązania dla użytkowników i partnerów w  branży turystycznej i chce kontynuować współpracę z nimi w ramach Google Things” – tłumaczy firma. Internetowy gigant dodaje, że cały czas rozwija swoją ofertę produktową, w szczególności dotyczy to wyszukiwania biletów do różnych atrakcji. Jednocześnie zaznacza, że w ostatnim miesiącu funkcjonowania Rezerwuj z Google sprzedaż może być coraz mniejsza.

ZOBACZ TAKŻE: Google pomoże wybrać hotel w czasach pandemii