Kampania reklamowa, którą prowadzi w Polsce Niemiecka Centrala Turystyczna (DZT), nosi tytuł German.Local.Culture (ang. Niemcy, to co lokalne, kultura).
– Od 28 maja Polska nie jest już traktowana przez Niemcy jako kraj ryzykowny ze względu na zakażenia koronawirusem. Polcy mogą bez dodatkowych warunków wjeżdżać do tego kraju – zapewniał dyrektor biura DZT w Warszawie Tomasz Pędzik podczas spotkania z dziennikarzami. – Każdy jednak musi się legitymować potwierdzeniem, że jest zaszczepiony, że przeszedł covid-19 i jest ozdrowieńcem lub, że ma negatywny wynik testu na koronawirusa, kiedy będzie chciał skorzystać z noclegu, wejść do restauracji, do muzeum lub innej atrakcji turystycznej.
Kampania kieruje uwagę odbiorców na różnorodność ofert odkrywania Niemiec. Jej podstawę stanowią cztery tematy, które nawiązują do najważniejszych motywów, jakie turyści wymieniają w badaniach jako interesujące ich w kontekście Niemiec.
Cztery filary
Pierwszy z nich to „Atmosfera”, a chodzi w nim o atmosferę niemieckich miast i ich dzielnic, którą tworzą architektura, sztuka ulicy, zabytki. Kampania stawia na równi słynne atrakcje turystyczne i mniej znane miejsca czy obiekty.
„Niemieckie krajobrazy mają niepowtarzalny charakter dzięki położeniu geograficznemu, wydarzeniom historycznym i wpływom kulturowym. Od dachów krytych strzechą na północy kraju po tzw. Lüftl-Malerei – tradycyjną metodę malowania na ścianach domów w Górnej Bawarii, od gotyku ceglanego po nowoczesność – charakter miast jest nierozerwalnie związany z regionami, w których wyrosły” – przekonuje DZT.