Między czerwcem a sierpniem Polacy najchętniej wypoczywali na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim, które łącznie zebrały nieco ponad 60 procent wszystkich zapytań o nocleg wysłanych przez użytkowników Nocowania.pl – pisze ten portal rezerwacyjny w podsumowaniu wakacji. Trzecie miejsce przypadło Małopolsce (13,5 procent), a czwarte Dolnemu Śląskowi (około 7 procent). Z kolei na końcu zestawienia znalazły się województwa lubuskie, opolskie i łódzkie. Wybory te nie różnią się znacząco od zeszłorocznych.
Na Pomorzu największą popularnością cieszyły się Władysławowo, Łeba, Krynica Morska i Karwia, a na Pomorzu Zachodnim Mielno, Sarbinowo, Kołobrzeg i Pobierowo. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych miejscowości jest aż sześć kurortów nadmorskich, a w pierwszej dwudziestce 14.
CZYTAJ TEŻ: IGHP: W lipcu hotele wypoczynkowe na plusie
Na południu Polski prym wiodły Tatry i Zakopane, za nimi uplasowały się Karkonosze i Karpacz oraz Bieszczady, głównie Polańczyk i Solina. W Małopolsce, oprócz Zakopanego, wzięciem cieszyły się Szczawnica, Krynica-Zdrój czy Białka Tatrzańska. Uwagę zwraca odległa pozycja Krakowa.
Na Dolnym Śląsku po Karpaczu turyści najchętniej wybierali Szklarską Porębę, Kudowę-Zdrój i Wrocław. Na Śląsku z kolei królowały miejscowości Beskidu Śląskiego – Wisła, Żywiec, Ustroń, Szczyrk i Brenna.