Program Polski Bon Turystyczny dobiega końca. 31 marca 2023 roku o północy wygaśnie możliwość dokonania i przyjęcia wpłaty za pomocą indywidualnego kodu obsługi płatności. 16-cyfrowy kod upoważniający do opłacenia usługi turystycznej jest dostępny na platformie PUE ZUS beneficjentów, którzy aktywowali lub jeszcze dziś aktywują przysługujące im bony. Bonem turystycznym można zapłacić zaliczkę na wyjazd, który odbędzie się po 31 marca tego roku – wystarczy podać swój kod podczas rezerwowania usługi.
– Przed nami ostatnie kilkanaście godzin na skorzystanie z programu – przypomina cytowana w komunikacie wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Anna Salamończyk-Mochel. – Do 30 marca ze świadczenia skorzystało już ponad 90 procent uprawnionych rodzin, jednak dla tych, którzy zostawiali tę możliwość na ostatnią chwilę to jest właśnie ostatni dzwonek. Wystarczy wybrać jedno z 28 tysięcy miejsc obsługujących płatności bonem, zarezerwować wyjazdu lub wizytę w wybranym obiekcie na dowolny termin i uregulować płatność za pomocą kodu. Po północy 31 marca dostęp do niewykorzystanych środków nie będzie już możliwy.
Do 30 marca łączna kwota płatności Polskim Bonem Turystycznym przekroczyła 3,1 miliarda złotych. Do wykorzystania pozostało niespełna 600 tysięcy złotych.
– Ostateczne wyniki programu poznamy po 31 marca, jednak już dziś trudno nie zauważyć dowodów jego skuteczności, zarówno jako narzędzia, które poprzez dofinansowanie rodzinnych wyjazdów znacząco wsparło przedsiębiorców turystycznych, jak i zachęcającego Polaków do podróżowania po kraju i przekonania się, że mamy turystyczne atrakcje nie ustępujące tym o międzynarodowej renomie – dodaje Salamończyk-Mochel. – Dziękuję wszystkim, którzy tak aktywnie uczestniczyli w programie – beneficjentom, przedsiębiorcom, a także Ministerstwu Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych i pracownikom Polskiej Organizacji Turystycznej odpowiedzialnym za obsługę i promocję programu. Bez naszej wspólnej pracy ten efekt nie byłby możliwy – podsumowuje.
Czytaj więcej
Polska Organizacja Turystyczna i wydawnictwo Michelin Guide podpisali porozumienie w sprawie umieszczenia polskich miast w popularnym przewodniku po gastronomii. W pierwszej kolejności promocją objęte zostaną Warszawa, Kraków i Poznań, a także ich okolice.