Dubaj zaprasza na 30 minut gimnastyki

materiały prasowe

Dubaj chce stać się najbardziej aktywnym miastem na świecie. Mieszkańcy mogą wziąć udział w promocji ruchu i przez 30 dni codziennie spędzać aktywnie 30 minut. W mieście odbywają się darmowe zajęcia z fitnessu, pop-upu i weekendowe imprezy dla rodzin

Szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, następca tronu Dubaju, przewodniczący Rady Wykonawczej Dubajskiego Rządu i Dubajska Rada Sportowa ogłosili rozpoczęcie Dubajskiego Wyzwania Fitness (Dubai Fitness Challenge), które ma zachęcić mieszkańców do aktywności fizycznej i uczynić z Dubaju najbardziej wysportowane miasto na świecie. Wyzwanie ma być motywacją dla obywateli, mieszkańców i turystów odwiedzających Dubaj do większego wysiłku fizycznego. Polega na spędzeniu aktywnie co najmniej 30 minut dziennie przez kolejnych 30 dni i wykonywaniu w tym czasie rozmaitych aktywności sportowych.

– Dubaj chce stać się przykładem dla miast na całym świecie, zachęcając mieszkańców do przykładania większej wagi do aktywności fizycznej i sportu – mówi, cytowany w komunikacie prasowym szejk Hamdan bin Mohammed. – Chcemy upowszechniać kulturę fizyczną, ponieważ jesteśmy przekonani, że wykonywanie ćwiczeń i uprawianie sportu powinno być elementem codziennego planu zajęć każdego człowieka, gdyż znacznie poprawia jakość życia. Dubai Fitness Challenge ma na celu zmotywowanie ludzi do bardziej aktywnego, energetycznego stylu życia. Wpisuje się ono w szereg innych inicjatyw, które mają pomóc przekształcić Dubaj w najszczęśliwsze miasto na świecie przez stworzenie pozytywnego otoczenia społecznego i warunków sprzyjających ubogacającemu stylowi życia – dodaje.

Projekt Dubai Fitness Challenge będzie realizowany od 20 października do 18 listopada 2017 roku, i jest jedyną tego typu inicjatywą w emiracie. Włączono do niego różne formy aktywności fizycznej, od chodzenia, sportów zespołowych, intensywnych treningów fitness, SUP i aerobiku, po piłkę nożną, jogę, kolarstwo i całą masę innych zajęć. Uczestnicy będą mieli również okazję wypróbować nowe, być może nieznane im dotąd, interesujące sposoby na poprawę formy, będą mogli pozna nowe sporty czy metody ćwiczeń, które będą prezentowane w różnych rejonach miasta.

W ramach inicjatywy przewidziano m.in. pięć weekendowych imprez sportowych, które rozpoczną się w dniach 20-21 października w Safa Parku; w imprezie wezmą udział znane postacie życia publicznego, eksperci od motywacji i fitnessu. Dubai Fitness Challenge będzie również obejmować kilka imprez zorganizowanych wspólnie z takimi partnerami, jak: Dubai Color Run, zawody pływackie Dubai Mass Swim czy Szkolną Olimpiadę Sportową Dubai Schools Fitness Games.

Aby zarejestrować się i zobowiązać do 30-minutowej aktywności fizycznej przez 30 dni trzeba wejść na stronę dubaifitnesschallenge.com. Po rozpoczęciu wyzwania trzeba koniecznie pobrać specjalną aplikację Dubai Fitness Challenge, która będzie śledzić wyniki ćwiczeń, przybliżać harmonogram imprez i pozwoli uzyskać dostęp do nagród.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szykują szklany pancerz dla wieży Eiffla

Rozpoczęły się przygotowania do otoczenia wieży Eiffla kuloodporną szybą. Konstrukcja ma mieć trzy metry ...

Wirus ebola wrócił

W Kongu zanotowano jedenaście przypadków zakażenia wirusem ebola. Do tego podejrzewa się, że dwie ...

Pochylnia Kanału Elbląskiego czeka na remont

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozstrzygnął przetarg na naprawę mechanizmów pochylni Kanału Elbląskiego. ...

Proste ćwiczenia w domu – domowe przyrządy do utrzymania dobrej formy!

Zadbać o swoją formę fizyczną na wiosnę można na wiele sposobów. Co ważniejsze absolutnie ...

Hotelarz będzie nowym prezesem POT

Rafał Gucia, spiker sportowy i były dyrektor hoteli, jest kandydatem wskazanym przez ministra sportu ...

Ryanair uruchomi połączenie z Katowic do Chersonia

Rejsy będą się odbywały dwa razy w tygodniu od stycznia 2020 roku. Połączenie stanie ...