Minister turystyki Egiptu wymienia kadry na młodsze

Pixabay

Dywersyfikacją rynków źródłowych, bliższą współpracą z touroperatorami i nowym wizerunkiem Egiptu chwali się Rani Maszat, minister turystyki Egiptu

Rania Maszat jest ministrem turystyki Egiptu od ponad trzech miesięcy. Z okazji pierwszych stu dni od objęcia urzędu podsumowała główne wątki swoich działań – informuje rosyjska organizacja branżowa ATOR.

Wśród poruszonych problemów znalazła się dywersyfikacja rynków źródłowych. Zdaniem Maszat Egipt musi wzmocnić pozycję wśród potencjalnych klientów z Azji i Ameryki Południowej. Z uwagi na wielkość rynki te są bardzo obiecujące, ale ich udział w egipskich statystykach przyjazdowych jest znikomy. W wypadku Ameryki Łacińskiej wynosi bowiem mniej niż 1 procent, dla Ameryki Północnej jest to zaś około 3 procent.

Rania Maszat opisała też wsparcie, jakie ministerstwo okazało touroperatorom w promocji na najważniejszych rynkach źródłowych, i planowanej zmianie wizerunku kraju. Nowa marka turystyczna Egiptu ma nawiązywać do kompleksowości oferty, obejmującej zarówno wypoczynek na plaży, zwiedzanie i turystykę medyczną, jak i nurkowanie, turystykę kulturalną i religijną. Promocja ma być prowadzona w mediach zagranicznych i w portalach społecznościowych.

Przy okazji podsumowania Maszat podała, że jej zdaniem sektor turystyczny powinien opierać swą siłę na młodych pracownikach. Opisała, że sama zatrudniła pięciu zastępców w wieku od 28 do 35 lat, by w ten sposób korzystać ze świeżych pomysłów młodego pokolenia (czytaj też: „Ahmed Yousef poprowadzi promocję Egiptu”).

Minister przybliżyła też założenia funkcjonowania funduszu Papirus, z którego mają pochodzić środki pożyczane przedsiębiorcom na preferencyjnych warunkach. Będą one przeznaczane m.in. na modernizację hoteli, bo większość z nich nie była remontowana od 2011 roku. Równie istotne jest wprowadzenie do branży hotelarskiej dodatkowych 750 tysięcy pracowników, którzy obsłużą 250 tysięcy przygotowywanych dla gości pokojów.

Maszat, zapytana o wprowadzenie systemu elektronicznego wydawania wiz, wyjaśniła, że prowadzi regularne spotkania z pracownikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i innych instytucji. Elektroniczne wizy wymagają bowiem instalacji odpowiednich urządzeń na lotniskach i przeprowadzenia szkoleń, co utrudnia ich szybkie wprowadzenie w całym kraju.

Minister przyznała również, że nie ma jeszcze pomysłu na wsparcie Szarm el-Szejk, gdzie średnie obłożenie hoteli spadło do 30-40 procent. Deklaruje jednak, że promocja turystyki na Synaju Południowym jest jednym z priorytetów jej resortu i być może doczeka się ona osobnego programu rządowego wsparcia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

AccorHotels zdradza zachcianki gwiazd

Pod jakimi pseudonimami meldują się w hotelach gwiazdy? Kto potrzebuje specjalnego pokoju do zabiegów ...

Wybuch przed walką byków w Bogocie

Co najmniej 26 osób zostało rannych w eksplozji bomby w stolicy Kolumbii, Bogocie. Większość ...

Artur Rezner pokieruje sprzedażą w Neckermannie

Znany menedżer, specjalista od sprzedaży i kontaktów z siecią agentów Artur Rezner przechodzi z ...

Anglicy szturmują Turcję, Tunezję i Maroko

Mniejsze hotele w Turcji, także bez all inclusive, odkrywanie Afryki Północnej i więcej wakacji ...

Pociągi punktualne (prawie) jak w zegarku

Punktualność kolejowych przewozów pasażerskich wzrosła w pierwszym kwartale do 92,1 procent z 89,4, zanotowanych ...

Najlepsi agenci w nagrodę wyjadą do Tunezji

Sun & Fun ujawnia szczegóły planów na rok 2020

Co piąty polski turysta jadący z biurem podróży do Tunezji w tym roku był ...