Izrael otworzy granice. Na początek wpuści turystów zorganizowanych

Pogoda w Izraelu sprzyja wypoczynkowi. Fot. AFP

23 maja, po ponad roku od zamknięcia, Izrael otworzy swoje granicę dla obcokrajowców. W pierwszym etapie wpuści turystów w grupach zorganizowanych według wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Turystyki Izraela.

Zgodnie z porozumieniem między ministerstwami, ograniczona liczba grup zacznie przyjeżdżać 23 maja. Z czasem ma być zwiększana, w zależności od stanu zdrowia publicznego i postępów szczepień.

Indywidualni podróżni będą wpuszczani do Izraela w drugim etapie – podaje w komunikacie warszawskie biuro Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki (IGTO Polska).

Wszyscy odwiedzający będą musieli wykonać test PCR przed wejściem na pokład samolotu do Izraela i test serologiczny po przybyciu na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie. „Prowadzone są rozmowy z różnymi krajami w celu osiągnięcia porozumień dotyczących walidacji świadectw szczepionek, tak aby anulować potrzebę wykonywania testów serologicznych”.

CZYTAJ TEŻ: Grecja przedłuża ograniczenia dla podróżnych z zagranicy

Szczegółowy plan otwarcia zostanie opublikowany w najbliższych dniach – zapowiada IGTO i przywołuje słowa ministra zdrowia Juliego Edelsteina: Izrael jest pierwszym na świecie krajem zaszczepionym. Po otwarciu gospodarki nadszedł czas, aby w ostrożny sposób zezwolić na turystykę.

Minister zastrzega zarazem, że łagodzenie przepisów będzie zależne od stanu zdrowia publicznego.

Do dzisiaj Izrael zaszczepił  5,3 miliona obywateli pierwszą dawką, a 4,95 miliona dwoma. Cala populacja to 9,3 miliona obywateli, w tym 3 miliony dzieci i młodzieży do 17 roku życia, które nie są jeszcze objęte programem szczepień.

– Nadszedł czas, aby wyjątkowa przewaga Izraela, jako bezpiecznego i zdrowego kraju, zaczęła pomagać mu w wyjściu z kryzysu gospodarczego – mówi minister turystyki Orit Farkash-Hacohen, cytowany w komunikacie. – Dopiero otwarcie nieba dla turystyki międzynarodowej naprawdę ożywi przemysł turystyczny.

A dyrektor IGTO Polska Anna Zohar Żak dodaje: – Po długiej, przymusowej przerwie, z przyjemnością robimy pierwszy krok w otwieraniu granic dla gości z zagranicy. Wiemy, że Polacy bardzo tęsknią za Izraelem i z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich odwiedzających, gdy tylko będzie to możliwe.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zbliża się piąty Meetings Week Poland

Warsztaty z promocji w mediach społecznościowych i strategii sprzedaży, spotkania z przedstawicielami władzy, liczne ...

Skandal w EasyJet. Kazano Szkotce udać się do „ambasady” w Londynie

EasyJet popełnił faux pas na rodzimym rynku. Szkotki, której skradziono dowód osobisty, nie wpuścił ...

Wyrok w zawieszeniu za niszczenie Auschwitz

Karę roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata wymierzył dziś sąd rejonowy w Oświęcimiu ...

TUI Belgium wysyła samoloty do Hiszpanii po klientów

TUI Belgium wyśle 28 pustych samolotów do Almerii i na Baleary, by sprowadzić do ...

Trenerzy turystyki radzą, jak rozmawiać dziś z klientami

Teraz jest dobry czas na podjęcie działań marketingowych – mówi niemiecki trener turystyki. Wraz ...

Premier Włoch obiecuje normalne wakacje

W tym roku pojedziemy na wakacje, nie spędzimy tego lata na balkonie – zapewnił ...