Śląska Organizacja Turystyczna ma nowego prezesa

Śląska Organizacja Turystyczna

Na czele Śląskiej Organizacji Turystycznej stanął Adam Wawoczny. Zastąpił Jarosława Klimaszewskiego – prezydenta Bielska-Białej, który szefował ŚOT-owi w latach 2017-2019

Nazwisko nowego prezesa zarząd ŚOT-u ogłosił na posiedzeniu 29 maja. Do swojego składu dokooptował również nowych członków – Wojciecha Dziąbka, dyrektora Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Wojciecha Czyżewskiego – przedstawiciela Dąbrowy Górniczej.

Adam Wawoczny urodził się w 1973 roku w Rybniku. Ukończył Wydział Historyczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Opolskiego (kierunek animacja i zarządzanie w kulturze).

Jest emerytowanym funkcjonariuszem policji – w latach 1992-2009 pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. W latach 2006-2010 był radnym gminy Lyski w powiecie rybnickim. Od 2008 roku prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmuje się między innymi doradztwem w zakresie spraw społecznych i zarządzaniem projektami wsparcia rodziny i pieczy zastępczej oraz ochrony i promocji zdrowia, prowadzi również gabinet psychoterapii. Jest członkiem Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, sekcji naukowej tegoż towarzystwa i Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

Od 2009 roku pełni funkcję dyrektora Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku i jego reprezentanta w ŚOT. Związek, którego głównym zadaniem jest realizacja inwestycji w regionie, angażuje się również w promocję turystyczną w kraju i za granicą.

Wawoczny jest też założycielem (w 2005 roku) i prezesem Stowarzyszenia Sumina na rzecz Odnowy i Rozwoju Górnego Śląska, zajmującego się między innymi ochroną dziedzictwa kulturowego, środowiska naturalnego, popularyzacją turystyki i organizacją imprez krajoznawczych.

Adam Wawoczny jest żonaty, ma dwie córki. Nie należy do żadnej partii. Wśród swoich hobby wymienia turystykę pieszą i rowerową, żeglarstwo morskie i śródlądowe, sporty motorowodne, literaturę i film.

Czytaj też: „Prezes świętokrzyskiej ROT – wczoraj wybrany, dzisiaj ustąpił”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

British Airways odwołuje loty, awaria systemów IT

Co najmniej do końca dnia odwołano wszystkie loty brytyjskich linii lotniczych British Airways z ...

Betlej: Rosjanie wracają z walizkami pieniędzy

Rosjanom poprawia się stopa życiowa. Ich touroperatorzy przyjeżdżają więc do Egiptu, Turcji, Grecji i ...

Ceny w biurach podróży zanurkowały

Spada zainteresowanie turystów wyjazdami na późne wakacje. Nie zatrzymuje tego trendu pochmurna pogoda w ...

Enter Air wznawia rejsy turystyczne

Pasażerowie TUI jako pierwsi polecieli na Kretę i Majorkę przywróconymi rejsami turystycznymi Enter Aira. ...

Ryanair: Z Gdańska do Szwecji, Izraela i Danii

W sezonie letnim z Gdańska będzie można polecieć Ryanairem do Vaxjo (Szwecja) i Neapolu, ...

Prywatne hotele łączą siły

Ponad 500 hoteli nawiązało współpracę w ramach Global Alliance of Private Hotels. Celem jest ...