Śląska Organizacja Turystyczna ma nowego prezesa

Śląska Organizacja Turystyczna

Na czele Śląskiej Organizacji Turystycznej stanął Adam Wawoczny. Zastąpił Jarosława Klimaszewskiego – prezydenta Bielska-Białej, który szefował ŚOT-owi w latach 2017-2019

Nazwisko nowego prezesa zarząd ŚOT-u ogłosił na posiedzeniu 29 maja. Do swojego składu dokooptował również nowych członków – Wojciecha Dziąbka, dyrektora Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Wojciecha Czyżewskiego – przedstawiciela Dąbrowy Górniczej.

Adam Wawoczny urodził się w 1973 roku w Rybniku. Ukończył Wydział Historyczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Opolskiego (kierunek animacja i zarządzanie w kulturze).

Jest emerytowanym funkcjonariuszem policji – w latach 1992-2009 pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. W latach 2006-2010 był radnym gminy Lyski w powiecie rybnickim. Od 2008 roku prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmuje się między innymi doradztwem w zakresie spraw społecznych i zarządzaniem projektami wsparcia rodziny i pieczy zastępczej oraz ochrony i promocji zdrowia, prowadzi również gabinet psychoterapii. Jest członkiem Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, sekcji naukowej tegoż towarzystwa i Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

Od 2009 roku pełni funkcję dyrektora Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku i jego reprezentanta w ŚOT. Związek, którego głównym zadaniem jest realizacja inwestycji w regionie, angażuje się również w promocję turystyczną w kraju i za granicą.

Wawoczny jest też założycielem (w 2005 roku) i prezesem Stowarzyszenia Sumina na rzecz Odnowy i Rozwoju Górnego Śląska, zajmującego się między innymi ochroną dziedzictwa kulturowego, środowiska naturalnego, popularyzacją turystyki i organizacją imprez krajoznawczych.

Adam Wawoczny jest żonaty, ma dwie córki. Nie należy do żadnej partii. Wśród swoich hobby wymienia turystykę pieszą i rowerową, żeglarstwo morskie i śródlądowe, sporty motorowodne, literaturę i film.

Czytaj też: „Prezes świętokrzyskiej ROT – wczoraj wybrany, dzisiaj ustąpił”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes FAA przetestuje boeinga MAX. Ale do niego nie wsiądzie

W tym tygodniu Steve Dickson, prezes amerykańskiego regulatora ruchu lotniczego, Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA), ...

Warszawa w oczach turystów: 8,18 punktu na 10

Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Historii Żydów Polskich – to najwyżej oceniane ...

LOT zawiezie Węgrów za Atlantyk

LOT ogłosił nowe połączenia dalekiego zasięgu – z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. ...

Brytyjscy agenci: Dwa biura podróży to za mało

Po upadku Thomasa Cooka brytyjskim agentom turystycznym niebezpiecznie skurczyła się możliwość wyboru ofert biur ...

Wizz Air powiększył katowicką bazę

Linia lotnicza Wizz Air powiększyła swoją katowicką bazę o kolejny samolot – od jutra ...

Łatwiej będzie wjechać do Unii Europejskiej

Komisja Europejska zmienia politykę wizową. Łatwiej się mają do Unii Europejskiej dostać turyści i ...