Grecja gotowa na promocję lata

Fot. AFP

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna rusza z promocją sezonu letniego już w styczniu – pierwszy raz tak wcześnie.

Minister turystyki Grecji Harry Theoharis poinformował, że kampania promująca lato w Grecji rozpocznie się już w styczniu 2020 roku – donosi grecki portal branżowy Greek Travel Pages. Theoharis podkreśla, że Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna (GNTO) pierwszy raz w historii ruszy z reklamą sezonu letniego tak wcześnie.

CZYTAJ TEŻ: Grecka gościnność lepsza od plaż

Minister tłumaczy, że z powodu ograniczonego budżetu wszelkie działania musiały być bardzo precyzyjnie zaplanowane. GNTO prowadzić je będzie w wybranych krajach, między innymi w Chinach. Turyści z tego kraju przodują na świecie pod względem wydatków – średnio jest to 300 euro na dobę. Dla porównania najhojniejsi spośród wszystkich odwiedzających Grecję Turcy i Amerykanie wydają tam dziennie około 100 euro.

Minister nie wyklucza współpracy między GNTO a Marketing Greece, prywatną firmą zajmującą się promocją kraju, jako kierunku turystycznego. – Zauważyliśmy, że łączenie działań sektora prywatnego i publicznego przynosi efekty – mówi Theoharis, odnosząc się do kampanii „Oh My Greece” (O moja Grecjo) prowadzonej przez Marketing Greece.

ZOBACZ: O moja Grecjo!

Theoharis zapowiada również, że wkrótce zakończą się prace nad nowymi przepisami dotyczącymi wynajmu krótkoterminowego, turystyki nurkowej i zasad prowadzenia basenów hotelowych. Wiadomo już, że Grecja nie ograniczy czasu udostępniania turystom mieszkań do 90 dni w roku. – Chcemy znaleźć równowagę. Pierwszym krokiem jest ukaranie oszustów podatkowych i zebranie danych właścicieli lokali. To problem turystyki, dlatego ministerstwo musi wiedzieć, kim oni są – tłumaczy Theoharis.

Grecja będzie też przykładać większą wagę do badań rynkowych. Ministerstwo Turystyki i Grecki Urząd Statystyczny podpisały memorandum dotyczące utworzenia rachunku satelitarnego, który ma mierzyć efekty ekonomiczne turystyki i jej wkład w gospodarkę narodową. Rachunek ma zacząć działać w ciągu dwóch lat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kompas Wakacyjny 2017: Włoskie zwiedzanie najpopularniejsze

Niespotykana sytuacja – aż trzy wycieczki autokarowe zajęły pierwsze miejsce w naszym konkursie Kompas ...

Paryż walczy z Airbnb

Paryż wprowadza nowe zasady dla wynajmujących mieszkania przez portale typu Airbnb. Od października będą ...

15 pociągów wakacyjnych Polregio

Polregio uruchamia dodatkowe połączenia na ponad 15 trasach do miejscowości turystycznych. Będzie można z ...

Travelplanet: Polacy wybierają ferie na plaży

Tydzień na nartach w austriackich lub włoskich ośrodkach za 1600–1700 złotych, z karnetem i ...

Hotele w Alanyi obłożone w 100 procentach

100 procent wynosi obecnie obłożenie w hotelach w popularnym tureckim kurorcie Alanya. Hotelarze ostrzegają, ...

Paros – nowa wyspa w ofercie Grecosa

W maju przyszłego roku pierwsi klienci polecą na wakacje na wyspę Paros – nową ...