Wyspy Jońskie mają plan zrównoważonego rozwoju

Lefkada
Lefkada
Fot. Greek National Tourism Organisation / G. Filippini

Wyspy Jońskie to kolejny grecki region objęty pilotażowym programem zrównoważonego rozwoju. Wcześniej takie projekty zostały wdrożone na Rodos i Santorini.

Jak pisze portal greckiej branży turystycznej, Greek Travel Pages, nad programem pracują eksperci zagraniczni, w tym brytyjskie firmy konsultingowe Team Tourism Consulting i Yellow Railroad oraz grecka agencja specjalizująca się w marketingu miejsc Toposophy przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, Ministerstwa Turystyki, tamtejszej organizacji branżowej SETE i izb turystycznych z Cyklad i Dodekanezu.

CZYTAJ TEŻ: Grecja: setki milionów euro na projekty turystyczne

– Turystyka dla nas to szereg działań, usług i procesów, które stale rozwijamy. Jesteśmy przekonani, że nasz region musi ugruntować swoją pozycję i rolę w nowej rzeczywistości oraz określić strategię i narzędzia działania – mówi gubernator regionu Wysp Jońskich Rodi Kratsa-Tsagaropoulou.

Najważniejsze elementy planu zarządzania to odróżnienie Wysp Jońskich od innych kierunków – chodzi o to, by turyści mogli poczuć autentyzm odwiedzanych wysp dzięki wydarzeniom zbliżającym ich do lokalnych społeczności. W programie znalazły się też punkty dotyczące zrównoważonego wzrostu, które przyniosą korzyści zarówno kierunkowi, jak i turystom, a w jego planowanie mają się włączyć wszyscy, których będzie dotyczył.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja zapowiada kolejny wzrost w turystyce

– Pierwszym krokiem przy zarządzaniu miejscem jest pozyskanie najbardziej lukratywnych rynków i rozwój produktów i infrastruktury, dzięki czemu zwiększa się liczba noclegów – wyjaśnia prezes Team Tourism Consulting Roger Carter. – Kierunek taki jak Grecja musi podjąć szereg działań o zasięgu międzynarodowym, a to wymaga współpracy i porozumienia między wszystkimi grupami, na które będą miały wpływ. Dzięki temu można uzyskać zamierzone rezultaty w wyznaczonym czasie – dodaje.

Do archipelagu Wysp Jońskich należą: Korfu, Paksos, Lefkada, Itaka, Kefalonia, Zakintos i Kithira.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PIT ostrzega przed „Rzetelną firmą”

Polska Izba Turystyki ostrzega swoich członków przed „komercyjnymi ofertami certyfikatów rzetelności”. Choć wprost nie ...

Niemiecki TUI: Zaczynamy ofensywę rodzinną

Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Bułgaria i Tunezja – to kierunki, na które w przyszłym sezonie ...

Tadeusz Grocholski został wiceprezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powołał Tadeusza Grocholskiego na zastępcę prezesa Polskiej Agencji ...

Jakość biura podróży to jakość danych klientów

Agenci muszą zbierać od klientów jak najwięcej danych, bo na ich podstawie można tworzyć ...

Rainbow – nowy sezon zimowy w sprzedaży

Rainbow rozpoczyna sprzedaż egzotycznych wyjazdów na kolejny sezon zimowy – 2018/2019. Pierwszym klientom oferuje ...

Polska dopiero zaczyna latać

Prowadzimy duże inwestycje, jak nasz nowy kampus w Regułach, dokąd planujemy przenieść działalność operacyjną. ...