Wyspy Jońskie mają plan zrównoważonego rozwoju

Lefkada
Lefkada
Fot. Greek National Tourism Organisation / G. Filippini

Wyspy Jońskie to kolejny grecki region objęty pilotażowym programem zrównoważonego rozwoju. Wcześniej takie projekty zostały wdrożone na Rodos i Santorini.

Jak pisze portal greckiej branży turystycznej, Greek Travel Pages, nad programem pracują eksperci zagraniczni, w tym brytyjskie firmy konsultingowe Team Tourism Consulting i Yellow Railroad oraz grecka agencja specjalizująca się w marketingu miejsc Toposophy przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, Ministerstwa Turystyki, tamtejszej organizacji branżowej SETE i izb turystycznych z Cyklad i Dodekanezu.

CZYTAJ TEŻ: Grecja: setki milionów euro na projekty turystyczne

– Turystyka dla nas to szereg działań, usług i procesów, które stale rozwijamy. Jesteśmy przekonani, że nasz region musi ugruntować swoją pozycję i rolę w nowej rzeczywistości oraz określić strategię i narzędzia działania – mówi gubernator regionu Wysp Jońskich Rodi Kratsa-Tsagaropoulou.

Najważniejsze elementy planu zarządzania to odróżnienie Wysp Jońskich od innych kierunków – chodzi o to, by turyści mogli poczuć autentyzm odwiedzanych wysp dzięki wydarzeniom zbliżającym ich do lokalnych społeczności. W programie znalazły się też punkty dotyczące zrównoważonego wzrostu, które przyniosą korzyści zarówno kierunkowi, jak i turystom, a w jego planowanie mają się włączyć wszyscy, których będzie dotyczył.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja zapowiada kolejny wzrost w turystyce

– Pierwszym krokiem przy zarządzaniu miejscem jest pozyskanie najbardziej lukratywnych rynków i rozwój produktów i infrastruktury, dzięki czemu zwiększa się liczba noclegów – wyjaśnia prezes Team Tourism Consulting Roger Carter. – Kierunek taki jak Grecja musi podjąć szereg działań o zasięgu międzynarodowym, a to wymaga współpracy i porozumienia między wszystkimi grupami, na które będą miały wpływ. Dzięki temu można uzyskać zamierzone rezultaty w wyznaczonym czasie – dodaje.

Do archipelagu Wysp Jońskich należą: Korfu, Paksos, Lefkada, Itaka, Kefalonia, Zakintos i Kithira.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Emirates: Mamy aplikację do śledzenia, co się dzieje z naszymi samolotami

Samolot jest naprawiany, tankowany czy sprzątany? Załogi linii lotniczych Emirates mogą się tego dowiedzieć ...

Rainbow zamówił w Locie dreamlinera na zimę

Biuro podróży Rainbow wynajęło od LOT-u dreamlinera, którym będzie wozić dwie kolejne zimy klientów ...

Egipt tworzy nowy plan dopłat do czarterów

Obecny plan dopłat do czarterów nie wspiera już największych zagranicznych touroperatorów, nie sprawdza się ...

Gołdap czeka wielkie czyszczenie

Jesienią tego roku rozpocznie się rekultywacja jeziora Gołdap, położonego po obu stronach polsko-rosyjskiej granicy. ...

100 procent Polaków w Turcji więcej

Od stycznia do marca do Turcji przyjechało 7,26 miliona turystów z zagranicy, to o ...

Neckermann: Mamy więcej city breaków

Biuro podróży Neckermann niemal podwoiło liczbę hoteli w dużych miastach Europy, oferowanych miłośnikom city ...