Aktualizacja: 15.02.2017 13:38 Publikacja: 15.02.2017 13:38
Foto: Filip Frydrykiewicz
W Warszawie obradowali ministrowie odpowiedzialni za turystykę i szefowie narodowych organizacji turystycznych z krajów grupy Wyszehradzkiej. Na koniec podpisali porozumienie o wspólnym promowaniu się na dalekich rynkach. Ustalili, jak co roku, że przeznaczą na to 315 tysięcy euro (na każdy kraj przypada podobnej wielkości składka, nie zależy ona od jego wielkości czy liczebności). Kraje wyszehradzkie współpracują ze sobą na polu turystyki już 15 lat.
- Choć w Europie konkurujemy ze sobą o zagranicznych turystów, to widzimy potrzebę występowania wspólnie na innych, dalekich rynkach, przez które jesteśmy postrzegani jako jeden region. Ciekawy, różnorodny i, co obecnie bardzo ważne, bezpieczny – wyjaśniał podczas konferencji prasowej polski wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek. – To przynosi efekty, bo wszystkie kraje odnotowały w zeszłym roku wzrost przyjazdów turystów. Absolutnym liderem są Czechy - wynik 300 tysięcy wizyt z Chin rocznie to jest coś, co może imponować - mówił.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Ponad milion Polaków wybrało się w tym roku wypoczywać do Turcji nad Morzem Śródziemnym. W regionie zwanym Riwierą Turecką więcej niż gości z Polski było tylko Rosjan, Niemców i Brytyjczyków.
Nad Morzem Czerwonym otwiera się właśnie luksusowa wioska turystyczna. Nazywa się Shebara Resort i leży nie w Egipcie, ale w Arabii Saudyjskiej.
VFS Global, dostawca usług outsourcingowych i technologicznych dla rządów i misji dyplomatycznych, rozszerza możliwości przetwarzania wiz dla osób podróżujących do Australii i Indonezji, w tym dla polskich turystów.
Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras spotkał się z przedstawicielami branży turystycznej, sygnatariuszami listu, zaniepokojonymi brakiem informacji na temat planowanej przez resort opłaty turystycznej. W ponadtrzygodzinnej naradzie hotelarze usłyszeli argumenty ministra. Mieli też okazję podzielić się swoimi obawami.
Ponad miliard dolarów przeznaczy Ministerstwo Finansów Egiptu na wsparcie inicjatyw turystycznych w tym kraju. Centralny Bank Egiptu (CBE) opublikował właśnie wytyczne dotyczące tego projektu.
Trzy czwarte Europejczyków planuje podróż między październikiem tego roku a marcem przyszłego. O ile średnia gotowość do wyjazdów rośnie, o tyle w Polsce entuzjazm dla opuszczania miejsc zamieszkania nieco osłabł - wynika z badania Europejskiej Komisji Podróży.
Słowenia, Austria i Chorwacja połączyły siły, by wspólnie promować się na rynku amerykańskim. Wsparcia finansowego w tym projekcie udziela im Europejska Komisja Podróży.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas