Reklama
Rozwiń
Reklama

Chińczycy inwestują w Travel Service

Chiński koncern energetyczno-finansowy CEFC China Energy kupił 10 procent udziałów w czeskiej linii lotniczej Travel Service, popularnej na polskim rynku czarterów

Publikacja: 10.09.2015 08:37

Chińczycy inwestują w Travel Service

Foto: Filip Frydrykiewicz

Czeska linia bazuje swoje maszyny na lotniskach w Polsce. Z jej usług korzystają polskie biura podróży, w tym w największym zakresie Itaka.

Nie podano kwoty tej transakcji, ale Chińczycy nie ukrywają, że zamierzają w ciągu najbliższych kilku miesięcy zwiększyć swój pakiet do 49,92 procent, czyli do granicy tego na co pozwala firmom spoza Unii Europejskiej unijne prawo. W komunikacie prasowym po transakcji chiński inwestor napisał, że obecni akcjonariusze pozostaną właścicielami większościowego pakietu akcji, natomiast CEFC będzie partnerem finansowym i strategicznym, co pozwoli czeskiemu przewoźnikowi się rozwinąć i umocnić pozycję w Europie środkowo-wschodniej.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama