Cała Polska na niemieckiej czerwonej liście

Fot. AFP

Dzisiejszy komunikat niemieckiego Instytut Roberta Kocha uznaje całą Polskę za strefę zagrożenia epidemicznego. Od soboty wjeżdżający z Polski do Niemiec albo będą musieli odbyć kwarantannę, albo przedstawić test na koronawirusa z wynikiem negatywnym.

W opublikowanym dziś komunikacie niemiecki Instytut Roberta Kocha uznaje całą Polskę za obszar zagrożenia epidemicznego. Dotąd do strefy tej zaliczał wybrane województwa: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Oznacza to, że wjeżdżający z Polski do Niemiec będą musieli odbyć 14-dniową kwarantannę lub udowodnić, że nie są zarażeni koronawirusem, przedstawiając negatywny wynik badania.

Nowe regulacje wchodzą w życie w sobotę 24 października o północy. Nie będą obowiązywać jednak przejeżdżających przez Niemcy tranzytem. Jak wyjaśnia serwis gov.pl, „we wszystkich krajach związkowych osoby podróżujące w tranzycie (przejazdem) są zwolnione z obowiązku wykonywania testu i związanej z tym kwarantanny. Podróż tranzytowa powinna się odbywać bez zbędnych postojów. W przypadku podróży samolotem, w karcie lokalizacyjnej należy wskazać, że znajdują się Państwo w tranzycie”.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla podróżnych z Polski

Do obszarów wysokiego ryzyka instytut zaliczył ponadto całą Szwajcarię, Liechtenstein, Irlandię, Wielką Brytanię, ale bez należących do niej wysp Man i Normandzkich i Gibraltaru, niemal całą Austrię (z wyjątkiem Karyntii), a także regiony Włoch: Abruzję, Dolinę Aosty, Emilię-Romanię, Friuli-Wenecję Julijską, Lacjum, Lombardię, Piemont, Sardynię, Toskanię, Wenecję Euganejską i autonomiczną prowincję Bolzano w Trydencie-Górnej Adydze.

Jedynym terytoriami, jakie instytut wycofał dziś z czerwonej listy, są Wyspy Kanaryjskie i prowincja Virumaa Wschodnia w Estonii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turcja wraca do lockdownu. Chce chronić turystykę

Od 29 kwietnia do 17 maja życie gospodarcze i społeczne w Turcji ponownie będzie ...

IGHP: Po wakacjach hotele dalej pod kreską

Tegoroczny sezon wakacyjny rozczarował branżę hotelarską. Aż 86 procent hoteli zarobiło mniej lub tyle ...

Small Planet zarobi na dużych walizkach i nartach

Niemiecki oddział Small Planet Airlines chce, żeby pasażerowie mogli niemal do ostatniej chwili dokupić ...

Sześć lat Emirates w Polsce

W lutym mija sześć lat od uruchomienia przez linie lotnicze Emirates połączenia z Dubaju ...

Stany Zjednoczone i Chiny przodują w inwestycjach hotelarskich

Stany Zjednoczone i Chiny to kraje, w których powstaje najwięcej hoteli. Wśród miast z ...

Kraje bałtyckie otworzą granice dla swoich obywateli

Każdy z krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa i Estonia) 15 maja otworzy granice dla obywateli ...