Cała Polska na niemieckiej czerwonej liście

Fot. AFP

Dzisiejszy komunikat niemieckiego Instytut Roberta Kocha uznaje całą Polskę za strefę zagrożenia epidemicznego. Od soboty wjeżdżający z Polski do Niemiec albo będą musieli odbyć kwarantannę, albo przedstawić test na koronawirusa z wynikiem negatywnym.

W opublikowanym dziś komunikacie niemiecki Instytut Roberta Kocha uznaje całą Polskę za obszar zagrożenia epidemicznego. Dotąd do strefy tej zaliczał wybrane województwa: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Oznacza to, że wjeżdżający z Polski do Niemiec będą musieli odbyć 14-dniową kwarantannę lub udowodnić, że nie są zarażeni koronawirusem, przedstawiając negatywny wynik badania.

Nowe regulacje wchodzą w życie w sobotę 24 października o północy. Nie będą obowiązywać jednak przejeżdżających przez Niemcy tranzytem. Jak wyjaśnia serwis gov.pl, „we wszystkich krajach związkowych osoby podróżujące w tranzycie (przejazdem) są zwolnione z obowiązku wykonywania testu i związanej z tym kwarantanny. Podróż tranzytowa powinna się odbywać bez zbędnych postojów. W przypadku podróży samolotem, w karcie lokalizacyjnej należy wskazać, że znajdują się Państwo w tranzycie”.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla podróżnych z Polski

Do obszarów wysokiego ryzyka instytut zaliczył ponadto całą Szwajcarię, Liechtenstein, Irlandię, Wielką Brytanię, ale bez należących do niej wysp Man i Normandzkich i Gibraltaru, niemal całą Austrię (z wyjątkiem Karyntii), a także regiony Włoch: Abruzję, Dolinę Aosty, Emilię-Romanię, Friuli-Wenecję Julijską, Lacjum, Lombardię, Piemont, Sardynię, Toskanię, Wenecję Euganejską i autonomiczną prowincję Bolzano w Trydencie-Górnej Adydze.

Jedynym terytoriami, jakie instytut wycofał dziś z czerwonej listy, są Wyspy Kanaryjskie i prowincja Virumaa Wschodnia w Estonii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tajowie zapraszają na lunch ze śmiercią

Sprawdzić, czy w trumnie jest wygodnie, lub napić się czekolady o smaku śmierci, siedząc ...

Zmiany menedżerskie w Grecosie

Paweł Malitka objął stanowisko szefa działu czarterów, Bogna Jaśkowiak opuszcza stanowisko dyrektora marketingu. W ...

Wielkie Jeziora do remontu

Rusza program unowocześnienia szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Będzie kosztować 181,5 miliona złotych Zarząd województwa ...

Portugalia zgarnęła 36 turystycznych Oscarów

Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie, Jamajka najlepsza do plażowania, a Machu Picchu do ...

Accor przejmuje zarządzanie Rezydentem w Sopocie

Od nowego roku pięciogwiazdkowy hotel Rezydent w Sopocie będzie działał pod należącą do Accoru ...

Thomas Cook sprzedaje taniej w internecie

Thomas Cook rezygnuje w Wielkiej Brytanii z jednej ceny we wszystkich kanałach sprzedaży. Touroperator ...