Zatopione wraki, sztuczne rafy – Kreta ma plan dla nurków

Bloomberg

U wybrzeży Krety powstanie pierwszy park nurkowy z wrakami statków i sztuczną rafą koralową. Zgodę na jego utworzenie wydał już Komitet do spraw Środowiska i Planowania Przestrzennego

Park nurkowy powstanie w rejonie zatoki Ormos Bros Gialos, poza obszarem chronionym Natura 2000, informuje portal Keep Talking Greece. Nurkowie będą mogli oglądać wraki statków i 38 sztucznych raf koralowych, rozmieszczonych na powierzchni 15 akrów. Nurkujący będą mogli schodzić na głębokość do 20 metrów na trzech różnych trasach. Pierwsza z nich ma liczyć 370 metrów długości i obejmie jeden z wraków i pięć raf. Druga w planach ciągnie się 350 metrów, można na niej zobaczyć kolejny zatopiony statek i osiem raf, trzecia zaś osiągnie długość 250 metrów i obejmuje „zwiedzanie” ośmiu raf. Do parku będzie można dostać się wypływając z portów w Georgioupoli, Almiridzie, Kalives, Marathi i Bros Gialos.

Jak informuje poseł Nikos Igoumenidis z Krety, ocena oddziaływania projektu na środowisko musi zostać jeszcze podpisana przez odpowiednie władze, a samo przedsięwzięcie stanie się początkiem tworzenia podobnych obiektów nie tylko w innych częściach wyspy, ale też w całym kraju. Zdaniem polityka w ten sposób będzie można przyciągnąć więcej turystów zainteresowanych nurkowaniem, jednocześnie zachowując dbałość o środowisko i bezpieczeństwo. Poseł dodaje, że rozwój i promocja turystyki nurkowej jest jednym z zadań wpisanych w strategię turystyczną kraju, której celem jest zmniejszenie sezonowości i wzbogacenie oferty Grecji. Władze Krety chcą stworzyć podobne parki w Stalidzie, Mononafti i Zatoce Mirabello.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mazowsze daje 50 milionów na remonty w Modlinie

Rozbudowa terminala, wyremontowanie dróg kołowania i drobne naprawy pozostałej infrastruktury – to cele, na ...

Marek Andryszak na czele TUI Deutschland

Polski menedżer Marek Andryszak od lipca będzie kierował największym biurem podróży w Niemczech – ...

AccorHotels sprzedaje i noclegi, i przeloty

AccorHotels.com wprowadził do sprzedaży oferty łączące przeloty z zakwaterowaniem. Na razie pakiety dostępne są ...

Węgrzy zbudują muzeum w obozie Kistarcsa

Muzeum i biblioteka powstaną na terenie dawnego obozu dla internowanych z czasów II wojny ...

Rośnie liczba ofiar erupcji wulkanu w Nowej Zelandii

Do 18 wzrosła liczba ofiar erupcji wulkanu Whakaari na nowozelandzkiej White Island. Ciał dwóch ...

Więcej pasażerów na greckich lotniskach

O 10,5 procent wzrosła w pierwszym półroczu 2018 roku liczba pasażerów na greckich lotniskach, ...