Już od dzisiaj natomiast, zgodnie z decyzją maltańskiego ministra zdrowia, obowiązuje zaktualizowana pomarańczowa lista krajów. Jest na nich też Polska – informuje organizacja zajmująca się promowaniem Malty, Visit Malta.
CZYTAJ TEŻ: Hiszpania otwiera się na turystów z unijnym certyfikatem
Od 1 lipca 2021 r. wszyscy obywatele UE podróżujący na Maltę przed wejściem na pokład samolotu muszą przedstawić certyfikat szczepienia. Certyfikat musi być wydany dla szczepionki, która jest zatwierdzona przez maltańskiego inspektora zdrowia publicznego (Pfizer-BioNtech, Moderna, Oxford-AstraZeneca, Johnson & Johnson). Obywatele pozostałych krajów muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie później niż 72 godziny przed podróżą – czytamy w komunikacie.
Jeśli po przybyciu na Maltę podróżny (dotyczy to osób powyżej piątego roku życia) nie ma negatywnego wyniku testu PCR, będzie podlegał obowiązkowemu testowi PCR i obowiązkowej odpłatnej kwarantannie. Z zadowoleniem przyjęliśmy aktualizację przepisów- mówi cytowany w komunikacie dyrektor generalny Malta Tourism Authority Johann Buttigieg. – To ważny krok w przód dla maltańskiego sektora turystycznego, który znów może się rozwijać, po tym jak restrykcje związane z pandemią Covid-19 były stopniowo łagodzone. Utrzymując zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich jako najwyższy priorytet, Malta dąży do tego, aby znów każdy mógł się na wyspach poczuć swobodnie – deklaruje.