Pod koniec marca wielu posiadaczy karty Tui Card wystawionej przez Commerzbank dostało od banku informację o zakończeniu umowy świadczenia usług w ramach tego produktu, pisze „Handelsblatt”. - Otrzymaliśmy w tej sprawie wiele zgłoszeń od naszych członków z całego kraju – mówi prezes Zrzeszenia Niezależnych Agentów Turystycznych VUSR Marija Linnhof w rozmowie z gazetą.

Czytaj więcej

Rosyjski oligarcha nie jest już współwłaścicielem TUI. Teraz jest nim... jego żona

„Handelsblatt” pisze, że Commerzbank nie komentuje powodów swojej decyzji, powołuje się jedynie na zapisy w umowie, które stanowią, że ma prawo wypowiedzieć umowę z dwumiesięcznym okresem wypowiedzenia. Zgodnie z nią klienci mają zwrócić karty do 31 maja.

Z informacji portalu Golem.de wynika jednak, że bank nie zamierza zupełnie rezygnować ze współpracy z TUI. Na zapytanie redakcji Commerzbank odpowiedział tylko, że będzie ona kontynuowana, ale o powodach wycofania kart kredytowych Tui Card nie będzie informować. Golem.de zapytał też o liczbę anulowanych kontraktów, ale na to pytanie również nie dostał odpowiedzi.

„Handelsblatt” pisze, że agenci wietrzą utratę zaufania do TUI. Z ostatniego komunikatu tej firmy turystycznej wynika, że ma ona płynność finansową. 1 kwietnia spłaciła 700 milionów euro długu zaciągniętego w skarbie państwa na przetrwanie kryzysu wywołanego pandemią.

Czytaj więcej

TUI Deutschland: Odrobiliśmy lekcję, wracamy do agentów turystycznych

W ramach współpracy z Visą Tui Card dawała dostęp do różnych ubezpieczeń podróżnych, umożliwiała bezpłatne pobieranie pieniędzy z bankomatów Commerzbanku, a podczas wyjazdów zagranicznych wymianę walut bez prowizji. Klienci mogli wpłacać pieniądze na konto kredytowe. Za posiadanie karty płacili rocznie w wersji standardowej 44,9 euro, w złotej 79,9 euro, a w tytanowej 249,9 euro. Posiadacze złotej karty mogli bezpłatnie zabrać dodatkowy bagaż na wyjazdy lotnicze z TUI, a status tytanowy pozwalał im za darmo przejechać pociągiem w pierwszej klasie w ramach usługi Zug zum Flug (bezpłatny bilet w ramach siatki Deutsche Bahn do miasta, z którego klient leci na wakacje).