Wrzesień był pierwszym miesiącem w tym roku, w którym wyhamował wzrost obłożenia w porównaniu z poprzednim miesiącem - pisze Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego w podsumowaniu ankiety przeprowadzonej wśród hotelarzy.
I choć wskaźniki frekwencji w wielu hotelach utrzymały się na satysfakcjonujących poziomach, to wyraźnie zmniejszyła się grupa hoteli z obłożeniem przekraczającym 70 procent. Kolejna zmiana to efekt zakończonych wakacji - hotele biznesowe zanotowały lepsze wskaźniki niż obiekty wypoczynkowe, choć w tych drugich widoczny był nadal ruch urlopowy potwierdzający prognozy z sierpniowej ankiety IGHP.
5 procent całej grupy hoteli uczestniczących w ankiecie nie przekroczyło frekwencji na poziomie 30 procent, a satysfakcjonujący poziom obłożenia powyżej 50 procent uzyskało 75 procent hoteli, w tym 44 procent obiektów uzyskała obłożenie powyżej 70 procent.
Prawie 85 procent hoteli miejskich zanotowało frekwencję powyżej 50 procent. Tylko 4 procent obiektów nie przekroczyło obłożenia 30 procent.
62 procent hoteli pozamiejskich zanotowało frekwencję powyżej 50 procent, a 6 procent uzyskało obłożenie poniżej 30 procent.