Niemcy ostrzegają przed wyjazdami do Luksemburga

Fot. Bloomberg

Niemiecki MSZ rekomenduje swoim obywatelom, by powstrzymali się od podróżowania do Luksemburga.

W szczególności dotyczy to wyjazdów o charakterze turystycznym, czytamy na stronie internetowej ministerstwa. Powodem jest wzrost liczby zachorowań – z informacji resortu wynika, że w zeszłym tygodniu skumulowana liczba nowych przypadków przekroczyła 50 osób na 100 tysięcy mieszkańców. Kraj został stosunkowo mocno dotknięty epidemią.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy obawiają się importu wirusa z Majorki

Między Niemcami a Luksemburgiem nie ma kontroli na granicach, nie ma też żadnych ograniczeń przy wjeździe czy tranzycie. Resort przypomina jednak, że nadal istnieją ograniczenia w międzynarodowym ruchu lotniczym, kolejowym i autobusowym. Co prawda wiele lotów po Europie odbywa się normalnie, ale autokary, także te jeżdżące za granicę, i koleje działają w ograniczonym zakresie.

Zgodnie z wytycznymi, w prywatnych domach można przyjąć maksymalnie 6 gości, na wolnym powietrzu i w otwartych miejscach publicznych może przebywać razem do 20 osób.

Przestrzeganie zasad higieny jest kontrolowane, a niestosowanie się do zaleceń może zakończyć się grzywną. Chodzi między innymi o obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, w tym w środkach komunikacji, w sklepach a także w muzeach, bibliotekach itp. Trzeba przestrzegać też dystansu społecznego (1,5 metra). W restauracjach, pubach, barach goście muszą siedzieć w odległości co najmniej 2 metrów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy na piątym miejscu w Grecji

Prawie milion Polaków odwiedziło Grecję w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku, wynika z ...

Słoneczny Brzeg dobrze strzeżony

300 kamer i ponad tysiąc policjantów z czterech krajów będzie w tym roku strzec ...

Grecja – na promie tylko w maseczce

Grecja nakłada obowiązek zasłaniania twarzy na pokładach promów, po tym jak wzrosła liczba przypadków ...

Wrzucała monety do silnika samolotu. „Na szczęście”

Na lotnisku w Szanghaju 80-letnia kobieta rzucała monetami w silnik samolotu. Wierzyła, że pieniądze ...

Burmistrz Berlina ostrzega przed Ryanairem

Michael Müller, nadburmistrz Berlina ostrzega przez konsekwencjami przejęcia upadłej linii lotniczej Air Berlin przez ...