Pięć nowości w letnim rozkładzie lotów z Katowic. W sumie 106 kierunków

Kiedy w niedzielę, 31 marca w porcie lotniczym w Pyrzowicach zacznie obowiązywać letni rozkład lotów, pasażerowie będą mogli polecieć w ramach 106 kierunków do 86 lotnisk w 30 krajach. Wśród tras znajdzie się pięć nowości.

Publikacja: 28.03.2024 15:18

Pięć nowości w letnim rozkładzie lotów z Katowic. W sumie 106 kierunków

Foto: Piotr Adamczxyk

Jak informuje w komunikacie lotnisko, w ramach letniego rozkładu regularnych połączeń Wizz Air, Ryanair, LOT i Air Dolomiti (przewoźnik Lufthansy) zaoferują podróżnym 48 kierunków do 42 lotnisk w 21 państwach.

Lato 2024 – 21 krajów na rozkładzie lotów regularnych w Katowicach

Najwięcej, bo 11, do Włoch. Wizz Air obsłuży trzy (Katania, Neapol, Rzym-Fiumicino), a Ryanair osiem (Alghero, Bari – nowość, pierwszy lot 16 kwietnia 2024, Forli, Katania, Mediolan-Bergamo, Rzym-Fiumicino – nowość, pierwszy lot 15 kwietnia 2024, Trapani, Wenecja-Treviso).

Czytaj więcej

Lato na Lotnisku Chopina: 122 kierunki, w tym kilka nowości

W ramach sześciu kierunków możliwa będzie podróż z Katowice Airport do Hiszpanii – Wizz Air obsłuży pięć (Alicante, Barcelona, Malaga, Palma De Mallorca, Teneryfa), a Ryanair jeden (Alicante – nowość, pierwszy lot 19 kwietnia 2024).

Latem możliwa będzie również podróż na czterech trasach do Wielkiej Brytanii. Zarówno Wizz Air, jak i Ryanair obsłużą po dwie – węgierski przewoźnik poleci do Liverpoolu i Londynu-Luton, a irlandzki do Londynu-Stansted i Manchesteru.

Trzy połączenia umożliwią podróż do Chorwacji – Wizz Air poleci do Splitu, a Ryanair do Puli i Zadaru (nowość, pierwszy lot 17 kwietnia 2024).

Po trzy połączenia będą dostępne do Grecji – Wizz Air obsłuży dwa (Ateny, Korfu), a Ryanair jedno (Ateny) i do Niemiec: Wizz Air i Ryanair będą realizować loty do Dortmundu, a Air Dolomiti wraz z Lufthansą  będą wykonywać rejsy na trasie między katowickim lotniskiem a Frankfurtem.

Dwa kierunki będą dostępne do Bułgarii (Burgas – Wizz Air, Warna – Ryanair), na Cypr (Larnaka – Wizz Air, Pafos – Ryanair) i na Maltę (trasa obsługiwana przez Wizz Air i Ryanair – irlandzki przewoźnik zainauguruje obsługę połączenia w ramach swojej siatki 15 kwietnia 2024).

Linie lotnicze zaoferują również pojedyncze rejsy do Albanii (Tirana – Wizz Air), Czarnogóry (Podgorica – Wizz Air), Danii (Kopenhaga – Wizz Air), Gruzji (Kutaisi – Wizz Air), Holandii (Eindhoven – Wizz Air), Irlandii (Dublin – Ryanair), Islandii (Reykjavik – Wizz Air), Izraela (Tel Awiw – Wizz Air), Norwegii (Oslo-Gardermoen – Ryanair), Portugalii (Madera – Wizz Air) i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Abu Zabi – Wizz Air). Latem dostępne będzie również jedno połączenie krajowe – LOT obsłuży loty z Katowic do Warszawy.

Lato 2024 – 18 krajów na rozkładzie lotów czarterowych w Katowicach

Biura podróży zapowiedziały, że w sezonie lato 2024 pasażerowie wylatujący z Katowic będą mogli polecieć na wakacje w 58 kierunkach, do 19 państw.

Najwięcej połączeń (15) dostępnych będzie do Grecji, są to: Ateny, Chania, Heraklion, Kalamata, Kavala, Kefalonia, Korfu, Kos, Mytilene, Patras, Preveza, Rodos, Saloniki, Samos i Zakynthos.

Bogata jest również oferta rejsów realizowanych do Hiszpanii – biura podróży zaoferują 11 kierunków czarterowych do tego kraju, to jest do Barcelony, na Fuerteventurę, do Girony, na Gran Canarię, Ibizę, Lanzarote, La Palmę, do Malagi, na Minorkę, do Palmy De Mallorca i na Teneryfę.

W ramach czterech kierunków możliwe będzie spędzenie wakacji w Egipcie (Hurghada, Marsa Alam, Szarm el-Szejk), Turcji (Antalya, Bodrum, Dalaman, Izmir) i we Włoszech (Katania, Lamezia Terme, Olbia, Palermo). Trzy trasy będą dostępne do Tunezji (Enfidha, Dżerba, Monastyr), a dwie do Bułgarii (Burgas, Warna), na Cypr (Larnaka, Pafos), do Czarnogóry (Podgorica, Tivat) oraz Portugalii (Faro, Madera).

Czytaj więcej

Ryanair: Złe opinie lepiej sprzedają bilety niż dobre

Pojedyncze kierunki umożliwią spędzenie wakacji w Albanii (Tirana), Chorwacji (Dubrownik), Kenii (Mombasa), Macedonii (Ohryda), Maroku (Agadir), Omanie (Salalah), Tanzanii (Zanzibar), na Wyspach Zielonego Przylądka (Boa Vista) i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Dubaj).

- Z naszych prognoz wynika, że w sezonie letnim z połączeń z Katowic skorzysta rekordowa liczba pasażerów. Od początku kwietnia do końca października spodziewamy się obsłużyć ponad 4,5 miliona podróżnych, a przez cały 2024 rok powyżej 6 milionów. W szczycie sezonu letniego, czyli w lipcu i w sierpniu, możemy przekroczyć liczbę 800 tys. odprawionych pasażerów miesięcznie – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Jak informuje w komunikacie lotnisko, w ramach letniego rozkładu regularnych połączeń Wizz Air, Ryanair, LOT i Air Dolomiti (przewoźnik Lufthansy) zaoferują podróżnym 48 kierunków do 42 lotnisk w 21 państwach.

Lato 2024 – 21 krajów na rozkładzie lotów regularnych w Katowicach

Pozostało 94% artykułu
Lotniska
Krakowskie lotnisko coraz bliżej drugiego pasa startowego i nowego terminalu
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Lotniska
Ruszyło pięć nowych kierunków Ryanaira z Katowic
Lotniska
Kraków zyska więcej lotów do Stambułu
Lotniska
Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat. „Dbamy o przedmioty nieloty”
Lotniska
Letnie połączenia lotnicze z Gdańska – 70 kierunków w 23 krajach