Booking.com usuwa nielicencjonowane obiekty

Materiały promocyjne

Obiekty noclegowe na Balearach, które nie zostały zarejestrowane przez właścicieli jako lokale na wynajem dla turystów, nie będą sprzedawane przez Booking.com. Portal zaczął już usuwać je ze swojej strony

Rząd Balearów wprowadził w lipcu tego roku obowiązek zgłaszania mieszkań, domów i innych obiektów na wynajem dla turystów w celu uzyskania odpowiedniej licencji. Osoby, które nie spełnią tego obowiązku, podlegają karze do 40 tysięcy euro, a portale umożliwiające rezerwację nielegalnie działających obiektów mogą zapłacić nawet 400 tysięcy euro.

Booking.com zaczął więc usuwać nielegalnych gestorów noclegu ze swoich katalogów – informuje gazeta „Mallorca Zeitung” w internetowym wydaniu. Firma wysłała w lipcu mejle do właścicieli domów, którzy nie zarejestrowali się w resorcie turystyki i przypomniała, że numer rejestracyjny musi pojawić się w ofercie internetowej. Teraz przygotowała kolejny list elektroniczny, w którym informuje, że bez licencji dalsza współpraca nie będzie możliwa, dlatego usuwa ze strony ofertę. Zapowiada jednak, że po uzyskania zezwolenia na wynajem istnieje szansa na wznowienie kooperacji.

Pablo Zubicaray, prezes Hiszpańskiej Federacji Stowarzyszeń Apartamentów i Apartamentów Turystycznych (Fevitur), zapowiada, że organizacja wykorzysta wszystkie prawne możliwości, by bronić się przeciwko tej ustawie. Na razie Federacja próbuje znaleźć 50 posłów lub senatorów, którzy podpiszą petycję o sprawdzenie legalności nowych przepisów w Trybunale Konstytucyjnym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Więcej Polaków w Dominikanie

O prawie 5 procent zwiększyła się liczba turystów odwiedzających Dominikanę w pierwszych czterech miesiącach ...

Google na razie nie chce być agentem

Google jest zadowolony, że użytkownicy z zaufaniem przeglądają jego zasoby w poszukiwaniu wyjazdów. Firma ...

Polski turystyczny bon wyborczy

To bon wyborczy, nie rozwiązujący problemów branży turystycznej i dzielący Polaków – grzmiała w ...

United Airlines wysyłają pilotów na miesięczny urlop

Linie lotnicze United Airlines oferują swoim pilotom miesięczny urlop. Epidemia koronawirusa drastycznie ograniczyła ilość ...

Nowa kolejka na dachu Niemiec

21 grudnia będzie miała w Niemczech miejsce inauguracja szybkiej, nowoczesnej kolejki na szczyt najwyższej ...

Kuba: Turystyka wraca do życia po Irmie

Porty lotnicze w Hawanie i w Varadero działają już bez zakłóceń. Także inne lotniska ...