Ceny hoteli w Egipcie pójdą w górę?

Fot. Andrzej Litwicki

Hotele w Egipcie będą musiały stosować zaostrzone zasady jakości. To prawdopodobnie spowoduje wzrost cen.

Prezes Egipskiego Stowarzyszenia Hoteli (Egyptian Hotel Association) Maged Fawzy mówi w rozmowie z dziennikiem „Daily News Egypt”, że w kraju jest 205 tysięcy pokojów, na początku przyszłego roku liczba ta ma się powiększyć o kolejnych 8 tysięcy, a łącznie nowych powstaje 100 tysięcy.

– Przyjęliśmy zasadę minimalnej ceny, ale jej wdrożenie nie jest obowiązkowe – mówi Fawzy, zapytany o politykę ustanawiania stawek za pobyt. Prezes tłumaczy, że hotele będą musiały dostosować się do nowych standardów prowadzenia działalności, które zakładają większą dbałość o higienę, bezpieczeństwo gości i środowisko. Ustanowione kryteria będą zgodne z praktykami międzynarodowymi i powstaną we współpracy ze Światową Organizacją Turystyczną.

CZYTAJ TEŻ: Egipt: Hotele z rządowym dofinansowaniem

Czy hotele przestrzegają zasad, sprawdzać będą eksperci i komisja z Ministerstwa Turystyki. Resort już od jakiegoś czasu prowadzi audyty. Wyniki są, według zapewnień Fazwy’ego, pozytywne. Rolą komisji jest sprawdzenie stanu obiektu i napisanie raportu, na podstawie którego zarząd ma wprowadzić ulepszenia we wskazanym czasie – na pierwszym etapie nie chodzi o nakładanie kar. Te ostatnie mogą się jednak pojawić w postaci zdjęcia gwiazdki kategoryzacyjnej, jeśli problemy wskazane w dokumencie pokontrolnym nie zostaną rozwiązane. Jeśli jednak okaże się, że uchybienia zagrażają bezpieczeństwu turysty, hotel może zostać zamknięty. I odwrotnie, kiedy zalecenia zostaną spełnione, komisja wyda odpowiedni certyfikat.

ZOBACZ TAKŻE: Egipt na nowo ocenia hotele

Egipskie Stowarzyszenie Hotelarzy podjęło też w październiku zeszłego roku współpracę z firmą Praversk, która zbadała higienę i bezpieczeństwo żywienia w 103 obiektach w Hurghadzie i Al-Dżunie. Podobny audyt będzie prowadzony na 105 statkach-hotelach pływających między Luksorem i Asuanem.

Fawzy uważa, że powrót do pomysłu orientacyjnych cen, który organizacja kiedyś chciała wdrożyć, nie ma sensu, bo praktyka pokazała, że się nie sprawdził. Kiedy hotele podniosą jakość usług, stawki za noc także pójdą w górę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Od sierpnia Rosjanie będą znowu latać za granicę

1 sierpnia z lotniska Szeremietiewo wznowione będą regularne połączenia – Rosyjska Agencja Nadzoru Lotniczego ...

Booking.com może (jednak) żądać najlepszych cen

Sąd okręgowy w Düsseldorfie orzekł, że Booking.com ma prawo umieścić w umowie z hotelami ...

Rada Turystyki: Gdzie jest zapowiadany program wsparcia dla turystyki?

„W obliczu dramatycznej sytuacji zrzeszonych przedsiębiorców oczekujemy zawieszenia podjętych przez rząd decyzji” – piszą ...

Z wodą i laptopem na pokład samolotu

American Airlines i Amerykański Urząd Bezpieczeństwa Transportu (TSA) testują nowy skaner lotniskowy wysokiej rozdzielczości, ...

Była fabryka Fiata, będą targi i konferencje

Hale warszawskiej fabryki FSO na Żeraniu, z zachowaniem wielu oryginalnych elementów, zostaną przekształcone w ...

Niemieckie organizacje turystyczne promują się razem

Choć Niemiecka Centrala Turystyki cały czas działa na rzecz promocji kraju, to tamtejsze regionalne ...