Ceny hoteli w Egipcie pójdą w górę?

Fot. Andrzej Litwicki

Hotele w Egipcie będą musiały stosować zaostrzone zasady jakości. To prawdopodobnie spowoduje wzrost cen.

Prezes Egipskiego Stowarzyszenia Hoteli (Egyptian Hotel Association) Maged Fawzy mówi w rozmowie z dziennikiem „Daily News Egypt”, że w kraju jest 205 tysięcy pokojów, na początku przyszłego roku liczba ta ma się powiększyć o kolejnych 8 tysięcy, a łącznie nowych powstaje 100 tysięcy.

– Przyjęliśmy zasadę minimalnej ceny, ale jej wdrożenie nie jest obowiązkowe – mówi Fawzy, zapytany o politykę ustanawiania stawek za pobyt. Prezes tłumaczy, że hotele będą musiały dostosować się do nowych standardów prowadzenia działalności, które zakładają większą dbałość o higienę, bezpieczeństwo gości i środowisko. Ustanowione kryteria będą zgodne z praktykami międzynarodowymi i powstaną we współpracy ze Światową Organizacją Turystyczną.

CZYTAJ TEŻ: Egipt: Hotele z rządowym dofinansowaniem

Czy hotele przestrzegają zasad, sprawdzać będą eksperci i komisja z Ministerstwa Turystyki. Resort już od jakiegoś czasu prowadzi audyty. Wyniki są, według zapewnień Fazwy’ego, pozytywne. Rolą komisji jest sprawdzenie stanu obiektu i napisanie raportu, na podstawie którego zarząd ma wprowadzić ulepszenia we wskazanym czasie – na pierwszym etapie nie chodzi o nakładanie kar. Te ostatnie mogą się jednak pojawić w postaci zdjęcia gwiazdki kategoryzacyjnej, jeśli problemy wskazane w dokumencie pokontrolnym nie zostaną rozwiązane. Jeśli jednak okaże się, że uchybienia zagrażają bezpieczeństwu turysty, hotel może zostać zamknięty. I odwrotnie, kiedy zalecenia zostaną spełnione, komisja wyda odpowiedni certyfikat.

ZOBACZ TAKŻE: Egipt na nowo ocenia hotele

Egipskie Stowarzyszenie Hotelarzy podjęło też w październiku zeszłego roku współpracę z firmą Praversk, która zbadała higienę i bezpieczeństwo żywienia w 103 obiektach w Hurghadzie i Al-Dżunie. Podobny audyt będzie prowadzony na 105 statkach-hotelach pływających między Luksorem i Asuanem.

Fawzy uważa, że powrót do pomysłu orientacyjnych cen, który organizacja kiedyś chciała wdrożyć, nie ma sensu, bo praktyka pokazała, że się nie sprawdził. Kiedy hotele podniosą jakość usług, stawki za noc także pójdą w górę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turyści Itaki wrócili z Tajlandii

Samolot z ponad 300 turystami biura Itaka, który z powodu awarii utknął w Tajlandii, ...

Travelplanet zrywa umowę z Volare Travel

Siec agencyjna Travelplanet zerwała umowę z biurem podróży Volare Travel. – Powodem jest złamanie ...

Lotnisko w Szarm el-Szejk.

Rosjanie wrócą do Egiptu najwcześniej w 2020 roku

W grudniu rosyjscy eksperci mają ponownie sprawdzać bezpieczeństwo na egipskich lotniskach. Jeśli ich opinia ...

Tureccy hotelarze chcą zapłaty wcześniej

Hotelarze w Turcji zapowiedzieli, że będą wymagać od touroperatorów zapłaty za zamówione pokoje wcześniej ...

Lecący do USA mogą spodziewać się rozmowy przed wejściem do samolotu

Pasażerowie udający się LOT-em do USA mogą spodziewać się krótkiej rozmowy tuż przed wejściem ...

Singapur Changi najlepszym lotniskiem świata

Porty lotnicze Singapur Changi, Tokio Haneda i Seul-Inczon znalazły się w czołówce zestawienia najlepszych ...