Ceny hoteli w Egipcie pójdą w górę?

Fot. Andrzej Litwicki

Hotele w Egipcie będą musiały stosować zaostrzone zasady jakości. To prawdopodobnie spowoduje wzrost cen.

Prezes Egipskiego Stowarzyszenia Hoteli (Egyptian Hotel Association) Maged Fawzy mówi w rozmowie z dziennikiem „Daily News Egypt”, że w kraju jest 205 tysięcy pokojów, na początku przyszłego roku liczba ta ma się powiększyć o kolejnych 8 tysięcy, a łącznie nowych powstaje 100 tysięcy.

– Przyjęliśmy zasadę minimalnej ceny, ale jej wdrożenie nie jest obowiązkowe – mówi Fawzy, zapytany o politykę ustanawiania stawek za pobyt. Prezes tłumaczy, że hotele będą musiały dostosować się do nowych standardów prowadzenia działalności, które zakładają większą dbałość o higienę, bezpieczeństwo gości i środowisko. Ustanowione kryteria będą zgodne z praktykami międzynarodowymi i powstaną we współpracy ze Światową Organizacją Turystyczną.

CZYTAJ TEŻ: Egipt: Hotele z rządowym dofinansowaniem

Czy hotele przestrzegają zasad, sprawdzać będą eksperci i komisja z Ministerstwa Turystyki. Resort już od jakiegoś czasu prowadzi audyty. Wyniki są, według zapewnień Fazwy’ego, pozytywne. Rolą komisji jest sprawdzenie stanu obiektu i napisanie raportu, na podstawie którego zarząd ma wprowadzić ulepszenia we wskazanym czasie – na pierwszym etapie nie chodzi o nakładanie kar. Te ostatnie mogą się jednak pojawić w postaci zdjęcia gwiazdki kategoryzacyjnej, jeśli problemy wskazane w dokumencie pokontrolnym nie zostaną rozwiązane. Jeśli jednak okaże się, że uchybienia zagrażają bezpieczeństwu turysty, hotel może zostać zamknięty. I odwrotnie, kiedy zalecenia zostaną spełnione, komisja wyda odpowiedni certyfikat.

ZOBACZ TAKŻE: Egipt na nowo ocenia hotele

Egipskie Stowarzyszenie Hotelarzy podjęło też w październiku zeszłego roku współpracę z firmą Praversk, która zbadała higienę i bezpieczeństwo żywienia w 103 obiektach w Hurghadzie i Al-Dżunie. Podobny audyt będzie prowadzony na 105 statkach-hotelach pływających między Luksorem i Asuanem.

Fawzy uważa, że powrót do pomysłu orientacyjnych cen, który organizacja kiedyś chciała wdrożyć, nie ma sensu, bo praktyka pokazała, że się nie sprawdził. Kiedy hotele podniosą jakość usług, stawki za noc także pójdą w górę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes POT w składzie kierownictwa European Travel Commission

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk został dzisiaj wybrany na wiceprezesa European Travel Commission, ...

LOT: Poprawiamy punktualność

W ciągu ostatnich 30 dni wskaźnik regularności połączeń LOT-u wyniósł 99,3 procent a wskaźnik ...

Finnair dodaje nowe rejsy do Warszawy

W szczycie sezonu letniego, między 5 czerwca a 4 sierpnia, Finnair doda nowe codzienne ...

Porty Lotnicze z rekordem

W 2018 roku Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” osiągnęło rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości ...

Niemcy w lipcu wybierali Turcję i Egipt

Turcja i Egipt to najczęściej wybierane przez Niemców lipcowe kierunki wakacyjne. W siódmym miesiącu ...

O’Leary: Po kryzysie czekają nas żniwa

Zdaniem prezesa Ryanaira, Michaela O’Leary’ego, kiedy ruszy ruch lotniczy uziemiony pandemią, między liniami lotniczymi ...