Kapryśna pogoda nie sprzyja hotelarzom

Pixabay

Liczba styczniowych rezerwacji we współpracujących z nami obiektach spadła o 24 procent – podaje Grzegorz Kołodziej z portalu Nocleg.pl

W tym tygodniu zimowy wypoczynek rozpoczynają uczniowie pięciu województw. Po nich w drugiej połowie lutego ferie zaczną się w kolejnych pięciu. Wszystko wskazuje, że mało zimowa pogoda wpłynęła na decyzje Polaków o wyjazdach.

– Liczba styczniowych rezerwacji we współpracujących z nami obiektach jest wyraźnie niższa. Spadła o 24 procent mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Grzegorz Kołodziej z portalu Nocleg.pl. – To dobra wiadomość dla spóźnialskich, którzy na ostatnią chwilę zostawili decyzję o wyjeździe, bo wciąż mają w czym wybierać. Gorsza dla hotelarzy, bo w zeszłym roku o tej porze mogli cieszyć się większym ruchem – wyjaśnia.

Co ciekawe, mimo mniejszego zainteresowania klientów, ceny noclegów nie spadły. Przeciwnie, turyści, którzy zdecydują się na zimowy wypoczynek w polskich górach, muszą wciąż liczyć się z cenami wyższymi niż rok temu. W Karpaczu, Zakopanem i Szczyrku trzeba zapłacić za osobę po 25 złotych dziennie więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Jak wyjaśnia Kołodziej, na cenę wpływają koszty ogrzewania, podnoszony z roku na rok standard obiektów, ale też program zimowych atrakcji, przygotowanych na ferie. Dodatkowe animacje czy specjalne menu dla najmłodszych stają się standardem, dlatego warto dopytać o ofertę danego ośrodka i o to, co dzieje się w jego okolicy.

– W tym sezonie polscy górale muszą postarać się bardziej, bo coraz częściej muszą konkurować o klientów z ośrodkami zagranicznymi, głównie z kompleksową ofertą włoskich i słowackich kurortów, i z wielkomiejskimi ofertami rozrywki dla wypoczywających uczniów – wyjaśnia Kołodziej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Booking.com sprzedaje już rejsy

Booking.com znów poszerza ofertę. Poza zakwaterowaniem, przelotami, wynajmem samochodów i rezerwacją transferów z i ...

Airbnb ograniczy czas wynajmu w Paryżu

Wynajmujący mieszkania w centrum Paryża będą mogli udostępniać je turystom maksymalnie na 120 nocy ...

Środkowe Włochy liczą na turystów, których wystraszyły trzęsienia ziemi

Na Wielkanoc przyjedzie do środkowych Włoch, do regionów doświadczonych przez serię trzęsień ziemi, nieco ...

Sabre Polska z nowym wiceprezesem

Z początkiem kwietnia stanowisko wiceprezesa i dyrektora zarządzającego Sabre Polska objął Sebastian Drzewiecki Sebastian ...

TRVL zamienia podróżnych w agentów turystycznych

„Zarabiaj pieniądze jako agent-amator” – zachęca platforma rezerwacyjna TRVL. Dzięki niej turysta, który namówi ...

POT zatrudniła nowych specjalistów od internetu

Departament e-informacji Polskiej Organizacji Turystycznej został powiększony o dwóch pracowników. Arkadiusz Osipiuk będzie pełnił ...