Kapryśna pogoda nie sprzyja hotelarzom

Pixabay

Liczba styczniowych rezerwacji we współpracujących z nami obiektach spadła o 24 procent – podaje Grzegorz Kołodziej z portalu Nocleg.pl

W tym tygodniu zimowy wypoczynek rozpoczynają uczniowie pięciu województw. Po nich w drugiej połowie lutego ferie zaczną się w kolejnych pięciu. Wszystko wskazuje, że mało zimowa pogoda wpłynęła na decyzje Polaków o wyjazdach.

– Liczba styczniowych rezerwacji we współpracujących z nami obiektach jest wyraźnie niższa. Spadła o 24 procent mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Grzegorz Kołodziej z portalu Nocleg.pl. – To dobra wiadomość dla spóźnialskich, którzy na ostatnią chwilę zostawili decyzję o wyjeździe, bo wciąż mają w czym wybierać. Gorsza dla hotelarzy, bo w zeszłym roku o tej porze mogli cieszyć się większym ruchem – wyjaśnia.

Co ciekawe, mimo mniejszego zainteresowania klientów, ceny noclegów nie spadły. Przeciwnie, turyści, którzy zdecydują się na zimowy wypoczynek w polskich górach, muszą wciąż liczyć się z cenami wyższymi niż rok temu. W Karpaczu, Zakopanem i Szczyrku trzeba zapłacić za osobę po 25 złotych dziennie więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Jak wyjaśnia Kołodziej, na cenę wpływają koszty ogrzewania, podnoszony z roku na rok standard obiektów, ale też program zimowych atrakcji, przygotowanych na ferie. Dodatkowe animacje czy specjalne menu dla najmłodszych stają się standardem, dlatego warto dopytać o ofertę danego ośrodka i o to, co dzieje się w jego okolicy.

– W tym sezonie polscy górale muszą postarać się bardziej, bo coraz częściej muszą konkurować o klientów z ośrodkami zagranicznymi, głównie z kompleksową ofertą włoskich i słowackich kurortów, i z wielkomiejskimi ofertami rozrywki dla wypoczywających uczniów – wyjaśnia Kołodziej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Krakowski Hilton Garden Inn Airport ma specjalistkę od konferencji

Do zespołu Hilton Garden Inn Kraków Airport dołączyła Aleksandra Piątkowska, która pełni funkcję kierownika ...

W Gliwicach stanęło miasto z piernika

W gliwickim Kolejkowie, które na co dzień prezentuje największą w Polsce wystawę makiet kolejowych, ...

Adam Myszor przechodzi do konkurencji

Po ośmiu latach pracy w biurze podróży Sun & Fun znany, szczególnie na południu ...

Betlej: Pogoda i agresywna konkurencja szkodzą touroperatorom

Dwa dające się porównać, mimo różnej skali, biura podróży – brytyjski Thomas Cook i ...

Bliski koniec hotelu samowolki budowlanej

20 lat trwa walka władz Warszawy z samowolnie zbudowanym hotelem. Wszystko wskazuje, że miasto ...

Nowa strategia LOT-u: Więcej portów przesiadkowych, pasażerów i pracowników

LOT pracuje nad planem rozwoju na lata 2020-2027. Wszystko wskazuje, że obecna strategia zostanie ...