AccorHotels kupił hotele Mövenpicka

materiały prasowe

AccorHotels ogłosił, że za 482 miliony euro kupił szwajcarską sieć hoteli Mövenpick Hotels & Resorts. To kolejny w ostatnich dwóch latach duży zakup tej grupy

Nowy nabytek to składa się z 84 obiektów z 20 tysiącami pokojów na czterech kontynentach: w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Europie. Firma ma w planach otwarcie kolejnych obiektów, do 2020 roku będzie ich więc 125.

AccorHotels dużo kupuje ostatnio. Dwa lata temu przyłączył do swojej grup[y sieć luksusowych hoteli Fairmont, Raffles i Swissotel za 2,7 miliarda dolarów. Powiększył swój stan posiadania też o platformę rezerwacji stolików w restauracjach ResDiary i udziały w Mantis Group, sieci niewielkich hoteli butikowych w RPA. W zeszłym tygodniu koncern ogłosił, że w kolejnych latach zamierza nadal realizować strategię akwizycji.

Większościowym udziałowcem hoteli Mövenpick jest Mövenpick Holdings, mniejszościowym Kingdom Holding Company, firma prowadzona przez saudyjskiego księcia Alwaleeda Bin Talal Bin Abdulaziz Alsauda, który odegrał też rolę przy wcześniejszym zakupie przez AccorHotels sieci Fairmont, Raffles, i Swissotel. W momencie tej ostatniej transakcji Kingdom posiadał 35,3 procent udziałów we wspomnianych markach, stał się też mniejszościowym udziałowcem AccorHotels.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

10-minutowe lekcje dla agentów turystycznych

Niemiecka sieć agentów turystycznych TVG stworzyła dla swoich członków platformę internetową, na której pokazuje ...

Chińskie bańki podbiły Kalifornię

Grupa chińskich artystów, która od dwóch pokoleń podróżuje po świecie, robiąc show z bańkami ...

Teneryfa – osiem godzin bez prądu

Prawie milion ludzi, mieszkańców i turystów, na hiszpańskiej Teneryfie było przez niemal dziewięć godzin ...

Zbliża się piąty Meetings Week Poland

Warsztaty z promocji w mediach społecznościowych i strategii sprzedaży, spotkania z przedstawicielami władzy, liczne ...

Enter Air: 2018 rok pod znakiem rekordowych przychodów

W 2018 roku przychody Enter Aira pierwszy raz przekroczyły miliard złotych i wyniosły 1,3 ...

Ryanair: Przyszłość widzimy w Polsce

Nasz biznes gaśnie w Irlandii, za to świetnie rozwija się w Polsce. Tu widzimy ...