Studenci zaprojektowali uniformy dla Mercure’a

Post Image
Post Image

Połączyli historię hotelu Mercure Warszawa Grand z polską modą lat 50. i 60. I wygrali konkurs na projekt uniformów dla pracowników sieci Mercure

Sieć hotelowa Mercure zorganizowała konkurs dla studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru (MSKPU) w Warszawie. Jak informuje w komunikacie, zadaniem młodych projektantów było stworzenie uniformu hotelowego nawiązującego formą lub wzorem do dowolnego miejsca, w którym znajdują się hotele Mercure, i jednocześnie do „filozofii marki”.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy przedstawili rysunki. Następnie, już w finale, zaprezentowali jury uszyte stroje. Taką szansę dostało czterech autorów najciekawszych prac: Ilya Ninichuk, dla którego inspiracją były bieszczadzkie wzory, Natalia Cheng, która wykorzystała węgierski regionalny motyw kwiatowy, Alicja Czajkowska, która postawiła na współczesną architekturę oraz Justyna Wysocka, której projekt nawiązywał do polskiej mody lat 50. i 60. i stylistyki przedsiębiorstwa Moda Polska.

Ostatni projekt jurorzy uznali za najciekawszy i przyznali jego autorce pierwszą nagrodę. Justyna Wysocka swoim strojem opowiedziała przepiękną historię łączącą hotel Mercure Warszawa Grand z polską modą lat 50. i 60. – argumentują jurorzy.

Czytaj też: „Mercure Warszawa Grand w nowej szacie”.

– W tym czasie odbudowywała się Warszawa, powstawały kultowe dziś obiekty architektoniczne. Wtedy też mieliśmy do czynienia z dobrym polskim wzornictwem, formą i dbałością o jakość – mówi zwyciężczyni, cytowana w komunikacie.

Jury doceniło również uniwersalność stroju. – Wyobrażam sobie w nim zarówno zespół recepcji, jak i menedżera guest experience, a przede wszystkim każdą kobietę, niezależnie od sylwetki – mówi reprezentująca grupę hotelową Accor (właściciela marki Marcure) Joanna Świerkosz.

– Zaprojektowanie uniformu hotelowego nie jest najprostszym zadaniem, ale uczestnicy poradzili sobie świetnie. Takie inicjatywy ułatwiają spojrzenie na modę w różnych ujęciach, zarówno artystycznym, jak i biznesowym – dodaje projektantka i członkini jury Marta Banaszek.

W kwietniu Mercure i MSKPU zorganizowały dla absolwentów tej uczelni pokaz mody Mercure Fashion Night. W Polsce, na Węgrzech i w Czechach podobnych pokazów, promujących lokalnych projektantów, odbyło się w sumie 13.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Węgrzy zbudują muzeum w obozie Kistarcsa

Muzeum i biblioteka powstaną na terenie dawnego obozu dla internowanych z czasów II wojny ...

TUI Cruises: Dajesz rabat? Nagród nie będzie

TUI Cruises zapowiada walkę z agentami dającymi zniżki. Ci, którzy dadzą upust kosztem własnej ...

Z Wrocławia loty do czterech nowych miejsc

Sardynia, Chorwacja, Zaporoże i Oslo – te kierunki doda do swojej tegorocznej siatki połączeń ...

Eholiday.pl w nowej odsłonie

Platforma do rezerwacji noclegów w Polsce eholiday.pl ma nową szatę graficzną. W nowej szacie ...

Betelej: Marny zastrzyk dla turystyki zorganizowanej

Nie można za bardzo liczyć, że pieniądze wypłacane ludziom przez państwo w ramach kolejnych ...

Polacy pomogli uratować sezon w Tunezji

– W tym roku do Tunezji polecieć miało 150 tysięcy Polaków – mówi dyrektor ...