Jarosław Nowak prezesem Elbestu Hotels

Jarosław Nowak objął stanowisko prezesa zarządu ogólnopolskiej sieci hoteli Elbest Hotels.

Do Elbest Hotels należą: Hotel Krynica**** w Krynicy-Zdrój, Hotel Wolin*** w Międzyzdrojach, Hotel Solina*** w Myczkowcach k. Soliny, Hotel Wodnik*** w Słoku k. Bełchatowa, Hotel Sport*** w Bełchatowie, Hotel Rychło*** w Bogatyni, Dom Wypoczynkowy Bełchatów w Szklarskiej Porębie, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Złoty Sen w Złotnikach Lubańskich, Ośrodek Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna k. Bełchatowa, Centrum Szkolenia i Rekreacji Krasnobród w Krasnobrodzie.

Łącznie w 10 obiektach jest prawie 1900 miejsc noclegowych i ponad 2500 miejsc konferencyjnych. Elbest Hotels to zarówno nieduże obiekty rodzinne jak i duże ośrodki o zróżnicowanym standardzie – czytamy w komunikacie spółki.

Jak podaje spółka w komunikacie, Jarosław Nowak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Stosunków Międzynarodowych tej uczelni. Od połowy lat 90, był m.in. udziałowcem, właścicielem i prezesem kilku firm krajowych, a od 2010 roku również zagranicznych, m. in. w Federacji Rosyjskiej i Kazachstanie. W latach 1998-1999 jako doradca prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki współtworzył Polską Organizację Turystyczną, a następnie, do 2003 roku, był dyrektorem biura POT w Nowym Jorku. Po powrocie do kraju był dyrektorem Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta Łodzi, gdzie m. in. inicjował powołanie Łódzkiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W latach 2006-2007 był Komisarzem Roku Polskiego w Izraelu. Do 2010 roku pełnił funkcję wiceprezesa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.

– Będę dążył, żeby z naszych hoteli i centrów wypoczynkowo-szkoleniowych w szybkim czasie mogli w pełni korzystać polscy i zagraniczni turyści. W najbliższym czasie przygotujemy specjalną preferencyjną ofertę, adresowaną do biur podróży i organizatorów MICE. Zależy nam na dobrej współpracy z branżą turystyczną – deklaruje Nowak w komunikacie.

Mogą Ci się również spodobać

TUI Group: Wszystko idzie zgodnie z planem

Program zimowy sprzedał się w 97 procentach, a oferta letnia rozeszła się już niemal ...

Thomas Cook rezygnuje ze sztucznych pakietów

Niemieccy touroperatorzy zamieniali pojedyncze usługi turystyczne na pakiety, objęte gwarancją ubezpieczeniową. Wokół praktyki pojawiły ...

Turyści z dalekich krajów bardziej zainteresowani Polską

Prawie sześciokrotnie wzrosła liczba wyszukiwań wakacyjnych lotów do Polski z Korei Południowej, które zarejestrował ...

Polskie Koleje Linowe uczą odpowiedzialności w górach

Polskie Koleje Linowe we współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Tatrzańskim Parkiem Narodowym ...

Kolejka na Szyndzielnię czeka na turystów

Turyści znów mogą wjeżdżać gondolową koleją linową na górę Szyndzielnia w Bielsku-Białej. Zakończyła się ...

Touroperatorzy mogą zatrzymać overtourism

– Nigdy nie chcę usłyszeć od nikogo z branży, że overtourism to nie jego ...