Hiszpańscy hotelarze nie będą obniżać cen

Fot. Bloomberg

Na zimę hotelarze z Wysp Kanaryjskich obniżają ceny, żeby pozyskać klientów i złagodzić skutki upadłości Thomasa Cooka. Na lato przecen już nie planują.

Jak donosi niemiecki portal branżowy Travel Talk, część hotelarzy z Wysp Kanaryjskich zdecydowała się obniżyć ceny na zimę. To ich zdaniem remedium na kłopoty wywołane upadłością Thomasa Cooka i sposób na przyciągnięcie większej liczby klientów. Podpisanie nowych kontraktów na zimę 2019/20 w ostatniej chwili było dla niektórych bardzo dużym wyzwaniem. – Dlatego część hotelarzy wyszła z ofertami specjalnymi – tłumaczy dyrektor sprzedaży w sieci Barceló Christoph Rauen.

 CZYTAJ TEŻ: Hiszpańska branża turystyczna alarmuje: Upadnie 500 hoteli

Jego zdaniem do najbliższego sezonu letniego sytuacja się ustabilizuje. Świadczy o tym popyt obserwowany na rynku niemieckim. – Klient, który w przyszłym roku chce pojechać na urlop na Majorkę, nie zrezygnuje z niego dlatego, że upadł Thomas Cook – uważa Rauen. Dodaje, że pokoje zakontraktowane pierwotnie przez Cooka już zostały rozdzielone między innych touroperatorów.

Rauen mówi, że w reprezentowanej przez niego grupie hotelowej nic nie zmieniło się w sposobie kontraktowania. To, że zbankrutowała jedna firma, nie znaczy, że należy patrzeć na całą niemiecką branżę jak na potencjalnego bankruta.

Do większych ustępstw cenowych hotelarzy nie skłoni również sytuacja w Wielkiej Brytanii. Wynik ostatnich wyborów i dobre wyniki gospodarcze umocniły funta, co zwiększyło zdolność zakupową mieszkańców Wysp. Jak pisze portal „Majorca Daily Bulletin”, przekonani są o tym prezes sieci Meliá szef stowarzyszenia branżowego Exceltur Gabriel Escarrer Jaume i prezes federacji hotelarzy z Majorki Maria Frontera. Jaume uważa jednak, że zanim zacznie się wyrokować, trzeba poznać warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Na tym etapie można jednak założyć, że większa wartość brytyjskiej waluty będzie sprzyjać wzrostowi liczby rezerwacji.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja: hotelarze policzyli ile stracą przez Cooka

W podobnym tonie wypowiada się Frontera, cytowana przez hiszpański portal branżowy Hosteltur. – W ostatnich latach, szczególnie w tym roku, spodziewaliśmy się spadku liczby przyjazdów z Wielkiej Brytanii, ale ostatecznie wszystko ułożyło się pomyślnie – mówi Frontera i dodaje, że także w tym roku turyści z Wysp przyjeżdżali przez cały sezon, a przyszły rok powinien być pod tym względem jeszcze lepszy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wakacje.pl sprzedały ofert turystycznych za ponad miliard złotych

W 2018 roku Wakacje.pl sprzedały wycieczki za ponad miliard zł. To historyczny sukces. Po ...

Siedem razy więcej turystów na granicy z Białorusią

Siedmiokrotnie zwiększył się ruch turystyczny na polsko-białoruskim przejściu granicznym na Kanale Augustowskim Rudawka-Lesnaja. Od ...

Stuletnim pociągiem do włoskiego Wersalu

Do największej na świecie byłej rezydencji królewskiej, pałacu w Casercie pod Neapolem, można od ...

Niemiecki Neckermann odwołuje kolejne loty

Niemiecki Neckermann odwołał wycieczki samolotowe, które miały się rozpocząć 25 i 26 września . ...

Grecja – kontrowersje wokół otwarcia Meczetu Zdobywców

W Atenach został otwarty dla zwiedzających XV-wieczny Fethiye Dżami, tzw. Meczet Zdobywców. To jeden ...

Pocztowcy ochronią katowickie lotnisko

Pracownicy Poczty Polskiej będą chronić lotnisko w katowickich Pyrzowicach. Wartość kontraktu to ponad 30 ...