IGHP ma nową szefową na Mazowszu

Elżbieta Nitsze
Elżbieta Nitsze
Fot. materiały prasowe

Zarząd Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego powołał na stanowisko dyrektora regionalnego w województwie mazowieckim Elżbietę Nitsze, która aktualnie kieruje Airport Hotelem Okęcie.

Elżbieta Nitsze związana jest z branżą hotelarską od ponad 20 lat – informuje IGHP w komunikacie. Pracowała w hotelach Warsaw Marriott i Sheraton Grand Warsaw. Przez sześć lat, do roku 2014 związana była z siecią hoteli Elbest – jako dyrektor generalna hotelu Krynica w Krynicy-Zdroju oraz jako dyrektor sprzedaży i marketingu całej sieci. Od 2014 roku zajmuje stanowisko dyrektor generalnej Airport Hotelu Okęcie.

Od ponad 10 lat Elżbieta Nitsze prowadzi też własną działalność konsultingową i szkoleniową w zakresie hotelarstwa. Jest autorką wielu artykułów na łamach prasy branżowej, w tym na temat skutecznej sprzedaży i efektywnego zarządzania.

Elżbieta Nitsze jest absolwentką szkoły hotelarskiej w Wiśle, studiowała też zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2017 ukończyła kurs menedżerski w Cornell’s School of Hotel Administration przy Uniwersytecie Cornella w Ithace w Stanach Zjednoczonych. Od 2019 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Menedżerów Hotelowych (European Hotel Managers Association).

CZYTAJ TEŻ: IGHP: Telewizja w pokojach za droga

– Wierzę, że dzięki zrozumieniu rynku i potrzeb branży, a także aktywnej współpracy z hotelarzami będę miała szansę realizować powierzoną mi funkcję w duchu dobrych zmian – mówi Elżbieta Nitsze, cytowana w komunikacie. – Otwarte mówienie o wyzwaniach i rozpoznanie faktycznych potrzeb hotelarzy zaowocuje wykreowaniem solidnych podwalin codziennej, efektywnej współpracy między hotelami i realizacji projektów wspierających ich rozwój – dodaje.

Elżbieta Nitsze przejęła funkcję dyrektora regionalnego od Miłosza Stanisławskiego, który podjął nowe wyzwania zawodowe związane z rozwijaniem własnego projektu.

Dyrektorzy regionalni reprezentują IGHP w 14 regionach kraju. Odpowiadają między innymi za usprawnianie komunikacji w środowisku polskich hotelarzy, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych izby, pozyskiwanie nowych członków, monitorowanie wydarzeń branżowych w regionach, współpracę z władzami, samorządami i innymi instytucjami z regionów, które mają wpływ na branżę hotelarską.

ZOBACZ TAKŻE: IGHP: Hotelarze potrzebują nowej ustawy

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to samorządowa organizacja działająca w branży hotelarsko-gastronomicznej. Prowadzi działalność promocyjną na rzecz swoich członków, certyfikuje produkty i usługi, reprezentuje hotelarzy w kontaktach z administracją państwową i w HOTREC-u (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego). Do IGHP należy około 450 hoteli oraz 36 dostawców usług i produktów dla hoteli.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

ONZ: Rok 2017 pod hasłem zrównoważonej turystyki

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy, że rok 2017 będzie przełomowy dla zmiany polityki, praktyk biznesowych ...

Lufthansa: Zysk zmaleje, bo paliwo jest droższe

W 2016 roku Lufthansa wypracowała wyniki zgodne z przewidywaniami, ale w tym spodziewa się ...

Nowy prezes PAŻP: Na inwestycje zarabiamy sami

W Centralnym Porcie Komunikacyjnym powstanie m.in. nowoczesna wieża kontroli lotniska, urządzenia nawigacyjne, radarowe. Te ...

Duński Albatros wyląduje na Marszałkowskiej

Zwiedzanie USA śladami muzycznych legend, tropienie dzikich zwierząt w RPA, poznawanie kultury Japonii czy ...

My Travel: Mamy największą sieć agentów

Ponad 30 procent wzrostu sprzedanych ofert, 115 salonów w sieci i ponad 100 milionów ...

Łódzki Hilton świętuje stulecie sieci

Dokładnie sto lat temu, 31 maja 1919 roku, Conrad Hilton kupił w Cisco w ...