IGHP ma nową szefową na Mazowszu

Elżbieta Nitsze
Elżbieta Nitsze
Fot. materiały prasowe

Zarząd Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego powołał na stanowisko dyrektora regionalnego w województwie mazowieckim Elżbietę Nitsze, która aktualnie kieruje Airport Hotelem Okęcie.

Elżbieta Nitsze związana jest z branżą hotelarską od ponad 20 lat – informuje IGHP w komunikacie. Pracowała w hotelach Warsaw Marriott i Sheraton Grand Warsaw. Przez sześć lat, do roku 2014 związana była z siecią hoteli Elbest – jako dyrektor generalna hotelu Krynica w Krynicy-Zdroju oraz jako dyrektor sprzedaży i marketingu całej sieci. Od 2014 roku zajmuje stanowisko dyrektor generalnej Airport Hotelu Okęcie.

Od ponad 10 lat Elżbieta Nitsze prowadzi też własną działalność konsultingową i szkoleniową w zakresie hotelarstwa. Jest autorką wielu artykułów na łamach prasy branżowej, w tym na temat skutecznej sprzedaży i efektywnego zarządzania.

Elżbieta Nitsze jest absolwentką szkoły hotelarskiej w Wiśle, studiowała też zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2017 ukończyła kurs menedżerski w Cornell’s School of Hotel Administration przy Uniwersytecie Cornella w Ithace w Stanach Zjednoczonych. Od 2019 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Menedżerów Hotelowych (European Hotel Managers Association).

CZYTAJ TEŻ: IGHP: Telewizja w pokojach za droga

– Wierzę, że dzięki zrozumieniu rynku i potrzeb branży, a także aktywnej współpracy z hotelarzami będę miała szansę realizować powierzoną mi funkcję w duchu dobrych zmian – mówi Elżbieta Nitsze, cytowana w komunikacie. – Otwarte mówienie o wyzwaniach i rozpoznanie faktycznych potrzeb hotelarzy zaowocuje wykreowaniem solidnych podwalin codziennej, efektywnej współpracy między hotelami i realizacji projektów wspierających ich rozwój – dodaje.

Elżbieta Nitsze przejęła funkcję dyrektora regionalnego od Miłosza Stanisławskiego, który podjął nowe wyzwania zawodowe związane z rozwijaniem własnego projektu.

Dyrektorzy regionalni reprezentują IGHP w 14 regionach kraju. Odpowiadają między innymi za usprawnianie komunikacji w środowisku polskich hotelarzy, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych izby, pozyskiwanie nowych członków, monitorowanie wydarzeń branżowych w regionach, współpracę z władzami, samorządami i innymi instytucjami z regionów, które mają wpływ na branżę hotelarską.

ZOBACZ TAKŻE: IGHP: Hotelarze potrzebują nowej ustawy

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to samorządowa organizacja działająca w branży hotelarsko-gastronomicznej. Prowadzi działalność promocyjną na rzecz swoich członków, certyfikuje produkty i usługi, reprezentuje hotelarzy w kontaktach z administracją państwową i w HOTREC-u (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego). Do IGHP należy około 450 hoteli oraz 36 dostawców usług i produktów dla hoteli.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy przedłużają ostrzeżenie przed podróżą do ponad 160 krajów

Do 14 września obowiązywać będzie komunikat ostrzegający przed wyjazdami do ponad 160 krajów poza ...

Dubaj chce być najczęściej odwiedzanym miastem na świecie

W 2018 roku Dubaj odwiedziło rekordowe 15,9 miliona zagranicznych turystów. Miasto poprawiło swój zeszłoroczny ...

Zima w Nowym Jorku – odwołane loty

Dziesiątki odwołanych lub opóźnionych lotów to efekt wyjątkowych mrozów na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych ...

Florencja: Nie ma turystów, nie ma pieniędzy

Zazwyczaj historyczne centrum Florencji jest pełne turystów. Przez pandemię zamknięto muzea i restauracje i ...

Marka hotelowa Tribe wkracza do Europy

Jeden z pierwszych europejskich hoteli należącej do Accoru marki Tribe otworzy się w Warszawie. ...

Ryanair odpiera zarzuty strajkujących na lotniskach w Berlinie

Haniebne jest, że przez niewielką grupę zawodową został sparaliżowany cały ruch lotniczy w Berlinie ...