Accor pozbywa się plastiku

Fot. Adobe Stock

Do 2022 roku Grupa Accor chce usunąć ze wszystkich swoich hoteli plastikowe produkty jednorazowego użytku.

Accor zawiadamia w komunikacie, że przystępuje do projektu Global Tourism Plastics Initiative, pilotowanego przez Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (agenda ONZ zajmująca się ochroną środowiska i monitorowaniem jego stanu) i Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych.

Tym samym zobowiązuje się do działania w myśl zasady „3R” – reduce, reuse, recycle (ang. ograniczać, używać ponownie, recyklingować) oraz usunięcia plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku ze wszystkich obiektów do końca 2022 roku.

Z pokojów, sal konferencyjnych, restauracji, centów fitnessu i spa mają całkowicie zniknąć plastikowe przybory toaletowe, kubki, butelki, naczynia na wynos, zastawy stołowe, słomki, mieszadełka, torby na pranie lub dodatkowe poduszki, produkty powitalne i karty dostępu. Plastikowe artykuły zostaną zastąpione bardziej ekologicznymi zamiennikami.

CZYTAJ TEŻ: Accor nie marnuje jedzenia

Accor podkreśla przy tym, że 94 procent jego hoteli już zaprzestało używania słomek, patyczków kosmetycznych i mieszadełek, pozostałe 6 procent, głównie w Chinach, uczyni to do końca marca tego roku. 89 procent hoteli ibis – w sumie 2087 obiektów – zastąpiło jednorazowe pojemniki na kosmetyki dozownikami, w tym roku dołączą do nich ibisy w Ameryce Łacińskiej.

Produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych nie ma również w hotelach stworzonej w ubiegłym roku marki Greet. Jak wyjaśnia Accor, jest ona odpowiedzią na proekologiczne trendy, za którymi podąża coraz więcej turystów. Do 2030 roku w Europie ma się otworzyć 300 hoteli Greet (tylko w tym roku – dziesięć).

Ponadto Accor wyposażył pokoje dla gości w krany filtrujące wodę, co pozwoli całkowicie wyeliminować wodę butelkowaną. Także w swojej warszawskiej siedzibie w połowie 2019 roku zamontował filtry, dzięki czemu na śmietnik nie trafi 48 tysięcy plastikowych butelek (2 tony) rocznie.

ZOBACZ TAKŻE: Jedzenie w hotelach gorsze dla środowiska niż samoloty

– Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi jest jednym z głównych wyzwań środowiskowych naszych czasów, a turystyka może odegrać ważną rolę w rozwiązaniu tego problemu – mówi dyrektor ds. ekonomicznych Programu Środowiskowego ONZ, Ligia Noronha, cytowana w komunikacie. – Dzięki Global Tourism Plastics Initiative firmy turystyczne i miejsca docelowe otrzymają wsparcie w zakresie korzystania z tworzyw sztucznych i zwiększania ich udziału w obiegu zamkniętym – dodaje.

Accor ma na całym świecie ponad 5 tysięcy obiektów, które działają pod 39 markami, przyjmują ponad 120 milionów gości i serwują ponad 200 milionów posiłków rocznie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Społeczna Rada Turystyki już działa

Minister sportu i turystyki Witold Bańka wręczył nominacje kandydatom na członków powołanej przez siebie ...

Skyscanner chce zatrzymać klientów u siebie

Skyscanner chce jeszcze bardziej skupić się na klientach końcowych i sprawić, żeby bilety i ...

Niepunktualność przyczyną nerwów na wakacjach

Szwajcar najbardziej nie lubi się spóźniać, a Polak boi się, że będzie musiał mówić ...

Linie lotnicze upadają, pasażerowie tracą pieniądze

W ciągu dwóch lat upadło już w Europie 36 linii lotniczych. Jej klienci tracą ...

Program Emirates Skywards aktywny

Linie Emirates i flydubai zaczęły działalność pod wspólnym programem lojalnościowym Emirates Skywards Program Emirates ...

Tysiące strażaków gaszą Kalifornię

Około 5 tysięcy strażaków walczyło tej nocy z 14 dużymi pożarami lasów, szalejącymi w ...