Turecki touroperator postawi gigantyczny hotel w Dominikanie

Fot. Urząd Turystyki Republiki Dominikańskiej

7 tysięcy pokojów będzie miał luksusowy hotel, który wybuduje w Dominikanie tureckie przedsiębiorstwo turystyczne Anex Tour – donosi niemiecki portal branżowy Reisevor9.

Selectum Luxury Resort, bo tak nazywać się będzie największy w Dominikanie kompleks hotelowy, powstanie w ciągu 5 lat. Jako pierwszy zbudowany zostanie hotel z 500 pokojami, ale po ukończeniu całego projektu, w kompleksie będzie razem 7 tysięcy pokojów.

Inwestorem jest tureckie przedsiębiorstwo Anex Tour, o którym ostatnio było głośno przy okazji bankructwa Thomasa Cooka. Jeszcze zanim okazało się, że koncernu nie da się uratować, właściciel Anexu Neset Kockar kupił 8 procent akcji w tym koncernie. W rozmowie z agencją prasową Bloomberg mówił wówczas, że chciałby odegrać ważną rolę w procesie uzdrawiania Cooka. Kiedy firma ogłosiła bankructwo, Kockar zainteresował się markami touroperatorskimi, należącymi do niemieckiego oddziału koncernu i kupił prawa do trzech z nich – Neckermann Reisen, Bucher Reisen i Oeger Tours. Oferty tworzone przez te dwa ostatnie są już dostępne pod marką parasolową Anex Tour w Niemczech.

Tureckie przedsiębiorstwo jest właścicielem nie tylko biur podróży, ale też linii lotniczych Azur Air i statku pasażerskiego. Najnowsza inwestycja – kompleks hotelowy, powstanie w Playa de Macao, w mało zagospodarowanej części położonej na północ od Playa Bavaro, gdzie znajduje się większość hoteli w regionie Punta Cana. Resort będzie sąsiadował z hotelem Selectum Secret Macao, którym zarządza już Anex Tour. Media z Dominikany podają, że firma wyłoży na ten cel 1,8 miliarda dolarów i da zatrudnienie 10 tysiącom ludzi.

CZYTAJ TEŻ: Dominikana buduje hotele

Najprawdopodobniej najwięcej gości do planowanego obiektu Anex Tour będzie pozyskiwał z Rosji i Ukrainy – to właśnie tamtejsi touroperatorzy z Grupy Anex Tour przynoszą największe obroty firmie. Rocznie z ich usług korzysta około 3 milionów klientów. Rosja jest już dla Dominikany trzecim największym rynkiem źródłowym – w 2019 roku wypoczywało tam 217 tysięcy Rosjan.

W zeszłym roku z powodu doniesień mediów, głównie amerykańskich, o śmierci kilku turystów z USA w dominikańskich hotelach, do kraju przyjechało mniej osób. Wstępne szacunki mówią o spadku rzędu 4,6 procent.

ZOBACZ: Dominikana straciła ponad 100 tysięcy turystów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko na Bali otwarte jeszcze dziś?

Międzynarodowe lotnisko na indonezyjskiej wyspie Bali zostanie ponownie otwarte dzisiaj popołudniu czasu lokalnego – ...

Betlej: TUI korzysta z kryzysu, w Polsce ma już 40 procent rynku

Choć koncern turystyczny TUI załatwił już sobie 3 miliardy euro pożyczek i wprowadził daleko ...

Sun & Fun stawia na marketing internetowy

Specjalistka od marketingu cyfrowego, Natalia Knap, wcześniej kierownik marketingu w TUI Poland, zasiliła zespół ...

Przeceny w biurach podróży. Brytyjczycy zapłacą mniej za wakacje

Malta, Wyspy Kanaryjskie i wyspy greckie to miejsca, za które Brytyjczycy zapłacą w tym ...

Szef LOT: Ten strajk to rokosz polityczny

Po drugiej stronie mamy do czynienia z mobbingiem pracowników LOT-u i zmuszaniem ich, aby ...

FBI ostrzega turystykę przed rosyjskimi hakerami

Amerykańskie i brytyjskie organizacje rządowe ostrzegają branżę turystyczną przed możliwymi atakami rosyjskich hakerów. Zagrożeni ...