Poznań, Gdańsk i Bydgoszcz zyskały gości

Fot. Best Western

O 2,53 procent więcej trzeba było zapłacić za nocleg w styczniu tego roku niż w styczniu zeszłego roku – podaje na podstawie swoich statystyk internetowy pośrednik Hotele.pl

Średnia cena noclegu wyniosła 250,62 złotego. Droższe były hotele o kategorii od jednej do czterech gwiazdek. Największy wzrost portal odnotował w wypadku hoteli najniższej kategorii – o 11,43 procent, do 198,82 złotego. W dwóch kategoriach obiektów cena była niższa. Chodzi o miejsca nieskategoryzowane i o te najwyższej jakości, czyli pięciogwiazdkowe. Te ostatnie potaniały o 2,02 procent, do 458,57 złotego.

W styczniu największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały obiekty nieskategoryzowane. Na nocleg w tego typu obiektach zdecydowało się prawie 18 procent klientów portalu, co dało wzrost o 2,55 punktu procentowego, licząc rok do roku.

Z kolei największy spadek udziału w rynku zaobserwowano w wypadku hoteli trzygwiazdkowych – hotele tej kategorii wybrało 46,5 procent klientów, czyli o 2,19 punktu procentowego mniej niż rok wcześniej.

Źródło: Hotele.pl

W styczniu największy przyrost liczby rezerwacji w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku odnotowano w Poznaniu (wzrost o 29,4 procent), Gdańsku (wzrost o 23,2 procent) i w Bydgoszczy (wzrost o 20,3 procent). Miastami, w których w tym samym czasie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji były natomiast Łódź (spadek o 10,7 procent), Kielce (spadek o 9,5 procent) i Katowice (spadek o 6,7 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 7,1 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, czyli o 0,9 dnia wcześniej niż przed rokiem.

CZYTAJ TEŻ: Dwie i trzy gwiazdki w grudniu w odwrocie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ministerstwo: W 2018 roku trzy ustawy i marki polskie

Przygotowanie nowej ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej i rozpoczęcie prac nad ustawami o usługach ...

Betlej: Itaka sprzedaje najtaniej

Itaka, TUI Poland i Grecos Holiday to biura podróży, które sprzedawały w ostatnim tygodniu ...

Statkiem wycieczkowym na koniec świata

W tym roku wybór rejsów będzie wyjątkowo bogaty. Przebojem mają być rejsy na Grenlandię, ...

Piloci wypróbowali Maxy na symulatorach

Zbliża się termin ponownej certyfikacji samolotów B737 MAX, jako pierwsza powinna jej dokonać amerykańska ...

Grecki hotel kupię

Rosnąca popularność Grecji wśród turystów to impuls dla inwestorów. Coraz chętniej kupują oni greckie ...

Betlej: Niskie ceny wakacji przesuwają się na lipiec

Biura podróży walczą o sprzedanie wycieczek obniżając ich ceny. Niestety, zaczyna to dotyczyć także ...