Poznań, Gdańsk i Bydgoszcz zyskały gości

Fot. Best Western

O 2,53 procent więcej trzeba było zapłacić za nocleg w styczniu tego roku niż w styczniu zeszłego roku – podaje na podstawie swoich statystyk internetowy pośrednik Hotele.pl

Średnia cena noclegu wyniosła 250,62 złotego. Droższe były hotele o kategorii od jednej do czterech gwiazdek. Największy wzrost portal odnotował w wypadku hoteli najniższej kategorii – o 11,43 procent, do 198,82 złotego. W dwóch kategoriach obiektów cena była niższa. Chodzi o miejsca nieskategoryzowane i o te najwyższej jakości, czyli pięciogwiazdkowe. Te ostatnie potaniały o 2,02 procent, do 458,57 złotego.

W styczniu największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały obiekty nieskategoryzowane. Na nocleg w tego typu obiektach zdecydowało się prawie 18 procent klientów portalu, co dało wzrost o 2,55 punktu procentowego, licząc rok do roku.

Z kolei największy spadek udziału w rynku zaobserwowano w wypadku hoteli trzygwiazdkowych – hotele tej kategorii wybrało 46,5 procent klientów, czyli o 2,19 punktu procentowego mniej niż rok wcześniej.

Źródło: Hotele.pl

W styczniu największy przyrost liczby rezerwacji w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku odnotowano w Poznaniu (wzrost o 29,4 procent), Gdańsku (wzrost o 23,2 procent) i w Bydgoszczy (wzrost o 20,3 procent). Miastami, w których w tym samym czasie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji były natomiast Łódź (spadek o 10,7 procent), Kielce (spadek o 9,5 procent) i Katowice (spadek o 6,7 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 7,1 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, czyli o 0,9 dnia wcześniej niż przed rokiem.

CZYTAJ TEŻ: Dwie i trzy gwiazdki w grudniu w odwrocie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Japonia popularna jak nigdy dotąd

W 2018 roku Japonię odwiedziło ponad 31 milionów gości, co jest rekordowym wynikiem. Najwięcej ...

Spokojny debiut Novaturasa na giełdzie

Akcje litewskiej spółki turystycznej drożeją podczas pierwszego dnia notowań na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych ...

Exim Tours: Rośniemy 30 procent

Biuro podróży Exim Tours rozpoczęło coroczny objazd większych miast w kraju i spotkania ze ...

Polonus uruchamia całoroczną linię na Mazury

Pierwszy autobus Polonusa z Warszawy do Giżycka przez Łomżę, Ruciane-Nida i Mikołajki wyruszy w ...

Karolewski za Kuraka na czele ETI

Grzegorz Karolewski, ostatnio dyrektor handlowy biura podróży ETI został dyrektorem generalnym tej firmy. Zastąpił ...

Lotnisko na Bali otwarte jeszcze dziś?

Międzynarodowe lotnisko na indonezyjskiej wyspie Bali zostanie ponownie otwarte dzisiaj popołudniu czasu lokalnego – ...