Accor stworzył fundusz kryzysowy

Fot. materiały prasowe

Grupa Accor powołała fundusz All Heartist Fund, który zasili 70 milionami euro z dywidendy. Pieniądze te trafią do najbardziej poszkodowanych przez pandemię pracowników przedsiębiorstwa.

Grupa Accor szuka sposobów na ograniczenie negatywnego wpływu pandemii covid-19 na swoje funkcjonowanie. Jak zawiadamia w komunikacie, jej rada dyrektorów wycofała propozycję wypłaty dywidend w wysokości 280 milionów euro.

Po konsultacjach z głównymi akcjonariuszami – Jinjiang International, Qatar Investment Authority, Kingdom Holding Company i Harris Associates – grupa zdecydowała się przeznaczyć 25 procent tej kwoty, czyli 70 milionów euro, na fundusz All Heartist Fund, stworzony do walki ze skutkami pandemii. Grupa i akcjonariusze chcą w ten sposób pomóc w walce z kryzysem i planowaniu przyszłości – wyjaśnia Accor.

CZYTAJ TEŻ: AccorInvest dostał zgodę na przejęcie Orbisu

Z funduszu Accor pokryje koszty leczenia pracowników, którzy zapadną na chorobę covid-19, a nie mają ubezpieczenia zdrowotnego. Na pomoc mogą również liczyć pracownicy przebywający na tymczasowym zwolnieniu i właściciele hoteli, przy zastrzeżeniu, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Pierwsze działania antykryzysowe grupa wdrożyła już w lutym. Obejmowały one zakaz podróży służbowych dla wszystkich pracowników, skrócenie wymiaru pracy lub wysłanie na urlopy w drugim kwartale 75 procent zatrudnionych w centrali, a także wstrzymanie zatrudnienia.

Wprowadzone zmiany pozwoliły na zmniejszenie ogólnych i administracyjnych kosztów o co najmniej 60 milionów euro. Grupa zrewidowała też plan inwestycyjny na bieżący rok, zmniejszając nakłady inwestycyjne o 60 milionów euro i dostosowując wszystkie inne koszty do zmniejszonych przychodów.

ZOBACZ TAKŻE: Accor pozbywa się plastiku

Obecnie sieć dysponuje 2,5 miliardami euro w gotówce i niewykorzystanym kredytem odnawialnym w wysokości 1,2 miliarda euro. Niepewność, jak długo potrwa pandemia i nieprzewidywalność związanego z nią kryzysu może odbić się na rocznych wynikach finansowych sieci, jednak zdaniem grupy nie wpłynie długoterminowo na pracowników, właścicieli i akcjonariuszy – uspokaja Accor.

Grupa Accor ma ponad 5 tysięcy obiektów w 110 krajach i zatrudnia 300 tysięcy osób. Obecnie z powodu pandemii ponad połowa hoteli Accoru jest zamknięta.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mandat za klimę w zaparkowanym samochodzie

Mandat w wysokości do 432 euro grozi we Włoszech tym kierowcom, którzy włączają klimatyzację ...

Zawir(us)owanaTurystyka. Rainbow: Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz

Normalnie o tej porze powinniśmy zaczynać sprzedaż ofert last minute na początek lata i ...

AccorHotels prezentuje swoje warszawskie włości

12 hoteli własnych, pięć kategorii, sześć marek, 3300 pokojów, 86 sal konferencyjnych, cztery rodzaje ...

IGHP z nowymi starymi władzami

Wiceprezes Orbisu Ireneusz Węgłowski został ponownie wybrany na prezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Nie ...

Fot. knesset.gov.il

Asaf Zamir nowym ministrem turystyki Izraela

Były zastępca burmistrza Tel Awiwu Asaf Zamir objął stery Ministerstwa Turystyki Izraela. Asaf Zamir ...

Szefowa Rady Europejskiej: Europejczycy znajdą mądry sposób podróżowania

Przewodnicząca Rady Europejskiej Ursula von der Leyen jest przekonana, że ludzie już zaczynają się ...