Accor stworzył fundusz kryzysowy

Fot. materiały prasowe

Grupa Accor powołała fundusz All Heartist Fund, który zasili 70 milionami euro z dywidendy. Pieniądze te trafią do najbardziej poszkodowanych przez pandemię pracowników przedsiębiorstwa.

Grupa Accor szuka sposobów na ograniczenie negatywnego wpływu pandemii covid-19 na swoje funkcjonowanie. Jak zawiadamia w komunikacie, jej rada dyrektorów wycofała propozycję wypłaty dywidend w wysokości 280 milionów euro.

Po konsultacjach z głównymi akcjonariuszami – Jinjiang International, Qatar Investment Authority, Kingdom Holding Company i Harris Associates – grupa zdecydowała się przeznaczyć 25 procent tej kwoty, czyli 70 milionów euro, na fundusz All Heartist Fund, stworzony do walki ze skutkami pandemii. Grupa i akcjonariusze chcą w ten sposób pomóc w walce z kryzysem i planowaniu przyszłości – wyjaśnia Accor.

CZYTAJ TEŻ: AccorInvest dostał zgodę na przejęcie Orbisu

Z funduszu Accor pokryje koszty leczenia pracowników, którzy zapadną na chorobę covid-19, a nie mają ubezpieczenia zdrowotnego. Na pomoc mogą również liczyć pracownicy przebywający na tymczasowym zwolnieniu i właściciele hoteli, przy zastrzeżeniu, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Pierwsze działania antykryzysowe grupa wdrożyła już w lutym. Obejmowały one zakaz podróży służbowych dla wszystkich pracowników, skrócenie wymiaru pracy lub wysłanie na urlopy w drugim kwartale 75 procent zatrudnionych w centrali, a także wstrzymanie zatrudnienia.

Wprowadzone zmiany pozwoliły na zmniejszenie ogólnych i administracyjnych kosztów o co najmniej 60 milionów euro. Grupa zrewidowała też plan inwestycyjny na bieżący rok, zmniejszając nakłady inwestycyjne o 60 milionów euro i dostosowując wszystkie inne koszty do zmniejszonych przychodów.

ZOBACZ TAKŻE: Accor pozbywa się plastiku

Obecnie sieć dysponuje 2,5 miliardami euro w gotówce i niewykorzystanym kredytem odnawialnym w wysokości 1,2 miliarda euro. Niepewność, jak długo potrwa pandemia i nieprzewidywalność związanego z nią kryzysu może odbić się na rocznych wynikach finansowych sieci, jednak zdaniem grupy nie wpłynie długoterminowo na pracowników, właścicieli i akcjonariuszy – uspokaja Accor.

Grupa Accor ma ponad 5 tysięcy obiektów w 110 krajach i zatrudnia 300 tysięcy osób. Obecnie z powodu pandemii ponad połowa hoteli Accoru jest zamknięta.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow: Lecimy do Rio de Janeiro i do Panamy

Biuro podróży Rainbow sprzedało już na sezon zimowy 2017/2018 o 14,1 procent wycieczek więcej ...

Majorka karze za nielegalny wynajem

40 tysięcy euro kary dla właściciela obiektu i nawet 400 tysięcy euro dla portalu. ...

Wenecja pod wodą. Zginęły dwie osoby

Najwyższy od ponad pół wieku przypływ zanotowano w Wenecji. Woda zalała centrum miasta, w ...

Debreczyn. Miasto na skraju puszty

Debreczyn jest drugim co do wielkości miastem Węgier – po Budapeszcie, od którego jest ...

Rzecznik Praw Obywatelskich: Overbooking godzi w prawa konsumentów

Linie lotnicze sprzedają więcej biletów, niż mają miejsc w samolotach. To może naruszać prawa ...

LOT otwiera połączenie z Lublina do Warszawy

W poniedziałek LOT uruchomi bezpośrednie połączenia z Lublina do Warszawy. Rejsy będą odbywały się ...