Gilles Clavie na czele AccorInvest

Fot. materiały prasowe

1 lipca stanowisko prezesa i dyrektora generalnego grupy AccorInvest obejmie Gilles Clavie, który te same funkcje pełnił dotąd w Orbisie.

Z początkiem Gilles Clavie zostanie prezesem i dyrektorem generalnym AccorInvest – informuje spółka w komunikacie. Na stanowisku zastąpi Johna Ozingę.

Clavie rozpoczął karierę zawodową w 1993 roku w spółce z sektora przemysłu rolnego. Z Grupą Accor związął się 17 lat temu, obejmując stanowisko dyrektora ds. sprawozdawczości i konsolidacji dla biznesu i turystyki na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Do Orbisu dołączył w 2011 roku jako członek komitetu wykonawczego, a w 2014 roku został prezesem i dyrektorem generalnym spółki.

CZYTAJ TEŻ: Orbis wychodzi z giełdy

– Gilles Clavie wniesie do firmy znakomite doświadczenie finansowe i operacyjne, które z pewnością pomoże mu poprowadzić AccorInvest w nadchodzących latach. Rada dyrektorów będzie wspierać jego i zespół wykonawczy w pozycjonowaniu firmy na rynku i jej przyszłym rozwoju – mówi przewodnicząca rady dyrektorów AccorInvest, Nadra Moussalem, cytowana w komunikacie.

– W czasach, gdy branża hotelowa boryka się z najgorszym kryzysem w swojej historii, naszym priorytetem jest zagwarantowanie, aby grupa AccorInvest bezpiecznie przeszła przez ten kryzys i jak najlepiej wykorzystała szanse, które się pojawią, gdy działalność hotelarska zacznie się odbudowywać – komentuje swoją nominację Gilles Clavie.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym z 911 hotelami w 31 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji. W marcu nabył 100 procent akcji Orbisu, który ma 73 obiekty w sześciu krajach Europy Wschodniej – 63 własne i 10 dzierżawionych. Działają one pod markami należącymi do Accoru: Sofitel, MGallery by Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, wkrótce także adagio i Tribe.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Brytyjczycy w tym roku raczej bez wakacji za granicą

Brytyjczycy raczej nie będą mogli udać się tego lata na wypoczynek za granicę. Z ...

Szykują się nowe strajki w lotnictwie

Na lotniskach Włoch, Francji i Niemiec szykuje się kolejna fala strajków. Linie lotnicze i ...

Podkarpacie: Takiej zimy nie mieliśmy od lat

Pogoda sprzyjała wypoczywającym podczas tegorocznych ferii zimowych na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie ...

Prima Holiday: Włączamy „stand by” i planujemy ostrożniej

– To, co nam najbardziej przeszkadza, to brak możliwości rozwoju. Nie po to robimy ...

Rosjanie zdefiniowali all inclusive

Kiedy standard jest all inclusive, a kiedy już ultra all inclusive? Władze Krasnodaru postanowiły ...

Prezes gasi nadzieje: boeing 737 MAX szybko nie wystartuje

Nie ma co liczyć na szybki powrót B737 MAX do latania z pasażerami. Prezes ...