Turyści na potęgę rezerwują noclegi. „Czeka nas oblężenie”

Fot. Pixabay

Informacja o otwarciu obiektów noclegowych i stoków narciarskich zelektryzowała turystów. Rezerwujących przybywało z każdą sekundą – donosi portal Nocowanie.pl.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś na konferencji prasowej, że od 12 lutego, po ponad trzech miesiącach lockdownu, hotele znów będą mogły przyjmować gości. Na tę informację czekali nie tylko hotelarze, ale również turyści, którzy jeszcze w trakcie konferencji zaczęli wysyłać do obiektów noclegowych pytania o noclegi – pisze w komunikacie portal rezerwacyjny Nocowanie.pl. Jak zapewnia, w tej chwili zainteresowanie wyjazdami jest rekordowe.

Ruch w serwisie wskazuje, że informacja o otwarciu hoteli i stoków zelektryzowała turystów. Z każdą sekundą przybywało użytkowników – relacjonuje Nocowanie.pl. W ciągu pół godziny od rozpoczęcia konferencji (godzina 11) ich liczba wzrosła o 50 procent, a po południu o ponad 60 procent. Między godzinami 11 i 13 turyści wysłali do obiektów noclegowych dwa razy więcej zapytań niż wczoraj o tej samej porze.

– Chyba już w ten weekend czeka nas oblężenie kurortów turystycznych – przewiduje kierownik PR Nocowanie.pl Kamila Miciuła, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Morawiecki: Otwieramy stoki i hotele. Te drugie na 50 procent

Dzisiaj turyści pytają przede wszystkim o noclegi w górskich miejscowościach. W czołówce niezmiennie jest Zakopane, zaraz za nim Szczyrk i Karpacz. Inne popularne miejsca to Ustroń, Szklarska Poręba i Wisła.

Z kolei liczba zapytań o walentynkowy weekend (12-14 lutego) dorównuje liczbie zapytań o terminy wakacyjne. To absolutny rekord – podkreśla Nocowanie.pl. Turyści powinni pamiętać, że z powodów sanitarnych obłożenie w obiektach hotelowych nie może przekraczać 50 procent.

Większą aktywność wykazują nie tylko turyści. Biuro obsługi klienta odbiera 70 procent więcej telefonów od właścicieli obiektów noclegowych. Widać duże zainteresowanie promowaniem ofert – kwaterodawcy proszą o pomoc w aktualizacji, dokupują punkty, które pozwalają podnieść pozycję na liście wyników wyszukiwania. Wielu dzwoni, by wznowić ofertę zawieszoną na czas trwania obostrzeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ceny w hotelach – nieskategoryzowane ostro w dół

W sierpniu ceny noclegów w obiektach nieskategoryzowanych i jednogwiazdkowych mocno potaniały. W pozostałych hotelach ...

Lato 2020 należy do Turcji

W przyszłorocznym sezonie letnim większość klientów biur podróży wypoczywać będzie w czterogwiazdkowych hotelach z ...

Hotelarze udzielają się w infolinii NFZ

Ponad 20 pracowników Polskiego Holdingu Hotelowego wesprze infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia. Będą udzielać informacji ...

Wrocław: W wakacje może wrócić 90 procent połączeń

W ubiegłym roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad milion pasażerów, o 2,5 miliona mniej ...

W Grecji ruszyły inwestycje turystyczne

15 inwestycji toczy się obecnie w Grecji, między innymi na Korfu, Riwierze Ateńskiej czy ...

PZOT: Dobry tydzień Bułgarii i Egiptu

W biurach podróży ruch ciągle większy niż rok temu. W ostatnim tygodniu odwiedziło je ...