Hotele miejskie mogą liczyć na gości tylko w weekendy

Hotel Kossak w Krakowie, fot. materiały prasowe

Poza weekendami turystów nie ma wielu, dlatego sytuację hoteli miejskich poprawiłoby odmrożenie kongresów i konferencji – twierdzi krakowska firma hotelarska firma Osti-hotele.

Po ponownym otwarciu obiektów noclegowych goście zaczęli rezerwować pobyty nie tylko w górach i nad morzem, ale też w miastach – pisze w komunikacie krakowska firma Osti-hotele. Są to przede wszystkim pobyty weekendowe, w tygodniu jest zdecydowanie gorzej – uściśla.

– Od najbliższego piątku do niedzieli jest sporo rezerwacji, spodziewamy się około 30-40-procentowego obłożenia połowy miejsc, którą wolno nam udostępnić, co, biorąc pod uwagę realia ostatnich miesięcy, jest wynikiem zadowalającym – mówi Joanna Ostrowska, która zarządza siecią Osti-hotele. – Ludzie chcą wyjechać gdziekolwiek i chociaż na chwilę odpocząć od pandemicznej rzeczywistości – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Turyści na potęgę rezerwują noclegi. „Czeka nas oblężenie”

Otwarcie hoteli jest warunkowe. Ograniczenia mogą znów powrócić, dlatego krakowska sieć „nie podejmuje w tym momencie szerokich działań marketingowych”. – Chcemy zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja. Tym bardziej, że zainteresowanie noclegami poza weekendami jest zdecydowanie mniejsze. Poza tym między styczniem a marcem w miastach zazwyczaj mieliśmy mniej gości, bo to słabszy okres kongresowo-konferencyjny – zauważa Ostrowska.

Czy sytuacja zmieni się na wiosnę? To w dużym stopniu zależy od tego, czy znów, nawet w ograniczonej formule, będzie można organizować kongresy i konferencje. Firmy są nimi zainteresowane – zapewniają Osti-hotele.

– Coraz więcej przedsiębiorców sygnalizuje potrzebę spotkań, konferencji i szkoleń z cateringiem, nawet przy bardzo ograniczonej liczbie osób – dodaje Joanna Ostrowska.

Osti-hotele to rodzinna sieć hoteli i restauracji składająca się z hoteli Senacki i Kossak, a wkrótce także pięciogwiazdkowego Nobilium, którego otwarcie zaplanowane jest na wiosnę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Włochy radzą turystom, by nosili ze sobą magnesy

Karabinierzy radzą turystom we Włoszech, aby na wakacje zabrali oprócz kremu do opalania także ...

Przewoźnicy autokarowi na skraju bankructwa

Koronawirus niszczy branżę autokarową. Zniknęli turyści, wycieczki są masowo odwoływane. – Epidemia to katastrofa ...

Latem co piątą złotówkę wydajemy na podróże

Zbliża się lato. Jak wynika z European Summer Barometer coraz więcej pieniędzy wydajemy w ...

Londyn Luton nową bazą Wizz Aira

Od 18 czerwca należący do taniej linii lotniczej Wizz Air airbus A380 będzie latał ...

TUI ma algorytm na wspomnienia klientów

TUI chwali się, że znalazło matematyczny wzór, który opisuje idealne warunki do tworzenia się ...

Zorza mieni się i tańczy na norweskim niebie

Pasma, łuki, kurtyny, promienie, korony i inne formy zorzy polarnej rozświetliły norweskie niebo. Czerwienią ...