Brytyjski oddział TUI oferuje ponad 30 hoteli, w których goście mogą łączyć pracę zawodową z wypoczynkiem. Nową kategorię podróży nazwał „workation”, co można przetłumaczyć jako praco-wakacje, od zbitki angielskich słów work (praca) i vacation (wakacje).

Wskazane hotele oferują wyżywienie all inclusive i mieszczą się w Hiszpanii kontynentalnej, na Wyspach Kanaryjskich, w Grecji, Portugalii, Maroku i na Jamajce. Dolecieć do nich można z różnych lotnisk regionalnych znajdujących się w Wielkiej Brytanii.

Obiekty wybrano według kilku kryteriów, przede wszystkim mają pokoje z balkonami lub tarasami, w których jest odpowiednie miejsce do pracy i jest szybki bezprzewodowy internet.

Ceny zaczynają się od 1049 funtów za dwa tygodnie, od 1349 funtów za trzy tygodnie i od 1799 funtów za cztery tygodnie od osoby.

Wcześniej koncern ogłosił, że jego pracownicy również mogą skorzystać z takich wyjazdów i przeznaczyć na nie do 30 dni w roku. Oferta przeznaczona jest dla tych, którzy mogą pracować zdalnie. W lipcu zapowiedział nawet, że o ile charakter pracy na to pozwala, zatrudnieni mogą na stałe wykonywać swoje zadania z dowolnego miejsca na świecie, które jest w ofercie touroperatora.

Z badań przeprowadzonych przez firmę wynika, że 52 procent załogi chce korzystać z takiego systemu.

Czytaj więcej

TUI do pracowników: Przez miesiąc możecie pracować skąd chcecie

Touroperator ogłosił też konkurs dla klientów – zwycięzca przez tydzień będzie mógł wraz z osobą towarzyszącą wypróbować ten model pracy w praktyce i podzielić się swoimi opiniami z kolegami i koleżankami z biura.

Jak podkreśla dyrektor handlowy TUI UK and Ireland Richard Sofer, cytowany przez brytyjski portal branży turystycznej Travel Weekly, pandemia nie tylko zmieniła sposób pracy milionów ludzi, ale też zwróciła uwagę na potrzebę utrzymania równowagi między życiem prywatnym a zawodowym.

- Nie ma żadnego powodu, żeby pracownicy nie mieli łączyć wykonywania swoich zadań z odpoczynkiem w fajnym miejscu. Im są szczęśliwsi, tym lepiej pracują, a my powinniśmy to zaakceptować – dodaje.

Czytaj więcej

Brytyjczycy ruszają na spóźnione wakacje. Szykuje się szturm na Turcję

W hotelach, które oferuje pracującym turystom TUI po pracy można wybrać się na jogę, pobiegać z innymi miłośnikami joggingu, zagrać w tenisa albo iść do spa. Osoby podróżujące z dziećmi mają do dyspozycji mini kluby z zajęciami dla najmłodszych.