Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zaaprobowała natomiast poprawkę rozszerzającą bon na dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i przez to nie są objęci programem „500+”, co jest z kolei warunkiem otrzymania bonu turystycznego.
WIĘCEJ O POPRAWKACH: Senat przegłosował bony turystyczne dla emerytów i rencistów
Dwie odrzucone poprawki zgłaszali w Senacie senatorowie opozycji, trzecią natomiast zgłosiła senator Zjednoczonej Prawicy. Jak mówił dzisiaj wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, tę ostatnią poprawkę popierali na etapie prac w Senacie zarówno projektodawca ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, czyli prezydent, jak i rząd.
Posłowie nie zgodzili się na senacką poprawkę, dzięki której beneficjenci mogliby płacić bonem u pojedynczych małych usługodawców, na przykład u przewodnika turystycznego, u organizatora spływu kajakowego, lub za spływ Dunajcem. O utrzymanie tej poprawki apelował do posłów Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. Jak uzasadniał, w innym wypadku będą oni wykluczeni z udziału w zyskach z bonu, a przecież bon ma służyć między innymi wsparciu branży turystycznej.
CZYTAJ TEŻ: Rzecznik MŚP: Bon także na pojedyncze usługi turystyczne