Szybki koniec sezonu na Majorce. Przez kwarantannę

Fot. AFP

Hotele na Majorce już się zamykają. Przedwczesny koniec sezonu to efekt zarządzenia brytyjskiego rządu z końca lipca, które nakazuje podróżnym przybywającym z Hiszpanii poddanie się kwarantannie.

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził pod koniec lipca obowiązkową kwarantannę dla podróżnych przybywających z Hiszpanii. Zarządzenie to okazało się katastrofalne w skutkach dla przewoźników lotniczych, organizatorów wycieczek i hotelarzy z Balearów – pisze serwis majorcadailybulletin.com. Brytyjscy turyści, którzy w ubiegłych latach stanowili aż jedną piątą ogółu zagranicznych gości w Hiszpanii, zaczęli masowo odwoływać przyjazdy, rezerwacje na najbliższe tygodnie też nie napływają. Mniej turystów przyjeżdża z Belgii, Holandii, Danii i Austrii. Klęskę przypieczętowało wydanie przez Berlin w połowie sierpnia ostrzeżenia przed podróżami do Hiszpanii i wpisanie jej na listę krajów o dużym ryzyku zakażenia koronawirusem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brytyjscy turyści w Hiszpanii wściekli na własny rząd

– Podjęliśmy ogromny wysiłek, aby w ogóle rozpocząć ten sezon. Wkrótce potem liczba zakażeń na wyspach wzrosła i stanęliśmy w obliczu bardzo trudnej sytuacji – mówi hotelarz z Majorki, cytowany przez portal. – Nie ma turystów, wakacyjne pakiety przestały się sprzedawać, musimy więc kończyć działalność – dodaje.

Sieci Grupotel, Hipotels, HM, McHotels, THB, Roc, Valentín, Garden, Ferrer, BQ, Edén, Stil, Palmira, Blau, Esperanza, Protur oraz inne małe i średnie firmy hotelowe już zamykają swoje obiekty. Większe sieci, takie jak Barceló, Meliá, Riu czy Iberostar, „będą działać tak długo, jak to możliwe”, ale też przygotowują już harmonogram zamknięcia, a potem będą przyjmować gości w jednym lub dwóch hotelach. – To już pewne, że sezon zakończymy przed czasem – mówią ich przedstawiciele.

CZYTAJ TEŻ: Majorka nie daje sobie rady z pierwszymi turystami

Liczba aktywnych przypadków koranawirusa na Balearach wynosi obecnie 1668, wczoraj wykryto 194 nowe. Od początku pandemii zachorowało w sumie 5207 osób, 233 zmarły. Dane z ostatniego tygodnia mówią o 38 ogniskach wirusa (z czego 35 na Majorce) – to dwukrotnie więcej niż w poprzednim tygodniu. Większość z nich to efekt spotkań w gronie krewnych lub znajomych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na mundial bez wiz, wystarczy paszport kibica

Kibice udający się na piłkarskie mistrzostwa świata wjadą do Rosji bez wiz – poinformowało ...

Izraelskim liniom lotniczym El Al grozi bankructwo

Izraelskie Ministerstwo Finansów odmówiło narodowemu przewoźnikowi, El Al, pomocy publicznej. Linia prosiła 350 milionów ...

Google Flights przewidzi opóźnienia samolotów

Google Flights poinformuje, że lot się opóźni, zanim ogłosi to linia lotnicza. Wykorzysta do ...

Wild szuka finansowania CPK w Singapurze

Polska rozmawia w Singapurze o możliwości finansowania przez tutejsze firmy budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego ...

Mouzenidis ma dwóch nowych przedstawicieli regionalnych

Rafał Wasiak ze Small Planet i Tomasz Terebus z Net Holiday zasilili zespół biura ...

Egipt: Zanim wejdziesz do muzeum, zmierzymy ci temperaturę

1 września otworzą się wszystkie egipskie muzea i stanowiska archeologiczne – poinformowało Ministerstwo Turystyki ...