Zwolnienia w Polskiej Organizacji Turystycznej. POT bez rzecznika

Dwóch dyrektorów w Polskiej Organizacji Turystycznej i rzecznik prasowy otrzymało dzisiaj wypowiedzenia. Powód – likwidacja stanowisk.

Pracę stracili zastępca dyrektora departamentu strategii i marketingu Dawid Mazur, zastępca dyrektora departamentu komunikacji internetowej Arkadiusz  Osipiuk i pełniący obowiązki rzecznik prasowy (samodzielne stanowisko, de facto w randze dyrektora) Grzegorz Cendrowski. Wymówienie dostała jeszcze jedna osoba z administracji.

Wszyscy zwolnieni zostali ze skutkiem natychmiastowym. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, powodem była albo likwidacja ich stanowisk (w departamentach strategii i komunikacji jest jeszcze po jednym zastępcy dyrektora) albo utrata zaufania i zapowiedź restrukturyzacji POT.

CZYTAJ TEŻ: Ruszył nabór do Rady POT VIII kadencji

Osipiuk, Mazur, Cendrowski pracowali w POT od dwóch do trzech lat, przyszli więc do POT za poprzedniego prezesa. Osipiuk jest specjalistą od marketingu internetowego, wcześniej pracował w Orange’u. Mazur pracował przed przyjściem do POT w firmie badawczej Nielsen, a Cendrowski był dziennikarzem kilku redakcji, w tym sportowej i TVN.

Prezes POT Rafał Szlachta, który objął stanowisko w listopadzie zeszłego roku, już na początku urzędowania zapowiedział, że zamierza przebudować strukturę POT, tak żeby ją unowocześnić i przygotować do nowych zadań.

– Mam inną, niż dotychczasowa, wizję funkcjonowania POT – mówi nam teraz Szlachta. – Chciałbym, żeby to była bardziej organizacja przypominająca nowoczesną agencję marketingową, niż urząd. Powoli się do takich zmian przymierzamy. W związku z tym wyczerpały się możliwości współpracy z osobami, z którymi się dzisiaj rozstaliśmy.

– W Ministerstwie Rozwoju jest już przygotowywane rozporządzenie, które zmieni statut POT, a więc i jego strukturę. Nowy będzie podział zadań. Na przykład do tej pory POT bardzo dużo prac zlecał na zewnątrz, teraz będziemy je sami wykonywać. Niektóre, podobne zadania, wykonywały dwie osoby, bo jedna była od jednego rynku, a druga od drugiego. To wymaga zmiany – wyjaśnia.

Jak dodaje prezes, w nowej strukturze nie będzie już miejsca dla rzecznika prasowego. Powstanie dział komunikacji, z mediami bezpośrednio będzie się też komunikował on sam.

Czy będą kolejne zwolnienia? – Będą przeszeregowania, zmiana zadań, tak żeby praca szła szybciej. Zobaczymy, bo może nie wszystkim to będzie odpowiadać – dodaje Szlachta.

ZOBACZ WIĘCEJ: Szlachta: Do tej pory POT spacerował, teraz będzie biegł sprintem

POT zatrudnia w centrali około 80 osób plus ponad 50 w oddziale zamiejscowym odpowiedzialnym za wdrożenie i nadzorowanie prawidłowego funkcjonowania bonu turystycznego w Wieliczce. Prowadzi też 14 zagranicznych oddziałów POT. Budżet tej rządowej agendy powołanej do promowanie turystycznych walorów Polski to 50 milionów złotych (bez Wieliczki).

WARTO: TO BYŁ ROK… Szlachta: Walczyłem o turystykę do końca

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży optymistyczne pożegnanie lata

Mocnym akcentem skończył się tegoroczny sezon letni – w porównaniu z zeszłym rokiem w ...

Klienci Rainbowa kolejny rok będą latać samolotami Enter Aira

171,1 miliona złotych to wartość kontraktu, jaki zawarło biuro podróży Rainbow z największą w ...

Neckermann: Wakacje indywidualnie składane

Biuro podróży Neckermann ogłosiło, że rozpoczęło sprzedaż pakietów dynamicznych. Zapewnia, że ceny poszczególnych składników ...

Rosja otworzyła pierwszy w historii most na Krym

Prezydent Władimir Putin otworzył dzisiaj oficjalnie most łączący Rosję z okupowanym przez nią Półwyspem ...

Norwegian uratowany przed bankructwem

Akcjonariusze Norwegiana zaaprobowali plan mający uchronić tego przewoźnika przed bankructwem — podał dziennik finansowy ...

Kolej – tylu pasażerów nie było od 19 lat

Kolej może zaliczyć ubiegły rok do udanych. Z pociągów skorzystało 335 milionów ludzi, o ...