„Let’s Do London” – stolica zachęca do jej zwiedzania samych Brytyjczyków

Londyn szykuje wiele atrakcji dla turystów i samych mieszkańców. Fot. Filip Frydrykiewicz

„Let’s Do London” to nazwa kampanii promującej Londyn wśród podróżnych krajowych. Miasto chce zachęcić podróżnych krajowych do przyjazdu, bo ich wsparcie przyda się nawet najbardziej znanym atrakcjom turystycznym.

Budżet kampanii to 6 milionów funtów. Projekt obejmie nie tylko działania reklamowe, ale też organizowanie wydarzeń. W mieście pojawią się nowe instalacje artystyczne, odbędą się imprezy kulturalne, wystawy, przedstawienia teatralne i sportowe. Do akcji przyłączyły się znane londyńskie muzea, galerie i inne atrakcje turystyczne, ale też artyści, szefowie kuchni, a przede wszystkim władze miasta. Ich wspólnym celem jest pozyskanie jak największej liczby turystów krajowych, ale też zachęcenie samych mieszkańców Londynu do przyjechania do centrum i skorzystania z atrakcji.

W ciągu najbliższych tygodni Londyn ma stać się otwartą galerią z pracami artystów. Nie zabraknie ofert dla rodzin z dziećmi – w Muzeum Wiktorii i Alberta będzie można zobaczyć wystawę poświęconą „Alicji w krainie czarów”, a w Muzeum Historii Naturalnej bohaterom filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

CZYTAJ TEŻ: Brytyjczycy chętnie spędzą wakacje w kraju. Sprzedaż lepsza niż przed kryzysem

Dla miłośników sportu dobrą wiadomością jest, że w tym roku w Londynie odbędzie się osiem meczów w ramach rozgrywek UEFA Euro 2020, a także turniej tenisowy i zawody krykieta. Jesienią organizowane będą duże festiwale, między innymi Londyński Tydzień Mody i Festiwal Filmowy. Zimą centrum stolicy rozświetlą iluminacje świąteczne. Amatorzy musicali będą mogli znów wybrać się na West End, by zobaczyć takie produkcje jak „Powrót do przyszłości”, „Kopciuszek”, czy disneyowska „Kraina lodu”.

Miasto wykłada na wsparcie tych działań 6 milionów funtów, do tego dochodzi kolejny milion funtów w postaci wpłat i realizacji usług od partnerów. Promocja będzie prowadzona zarówno w tradycyjnych mediach, jak i w internecie.

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjczycy wracają do agentów turystycznych. Przed biurami kolejki

Jak mówi burmistrz Londynu Sadiq Khan, w tym roku ograniczenia podróży zagranicznych nadal będą prawdopodobnie obowiązywać, dlatego zarówno londyńczycy jak i mieszkańcy innych regionów Wielkiej Brytanii mają wyjątkową okazję, by skorzystać z oferty miasta bez tłumów. W ten sposób wspomogą światowej sławy instytucje, które zaczynają się otwierać, a które potrzebują pomocy bardziej niż kiedykolwiek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ministerstwo pomoże agentom turystycznym sprzedać firmę

„Nexxt-change” to giełda internetowa stworzona przez niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Energii, na której przedsiębiorcy, ...

Francuzi dyskutują, jak chronić lotniska

Po udaremnionej w sobotę próbie zamachu na lotnisku Orly w Paryżu francuskie media zastanawiają ...

Egipt – turystów mało, ale nikt nie wyjechał zakażony

430 tysięcy turystów przyleciało do Szarm el-Szejk i Hurghady od wznowienia w lipcu lotów ...

Izrael z nowym lotniskiem

Otwarty 21 stycznia międzynarodowy port lotniczy Ramon ma odciążyć lotnisko Owda, które obsługuje loty ...

Ryanair rusza na Ukrainę

Ryanair ogłosił dzisiaj, że uruchomi z Polski cztery połączenia na Ukrainę – do Odessy ...

Ryanair też sięga po pomoc publiczną

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair skorzystała z gwarancji brytyjskiego rządu w zaciągnięciu kredytu pomostowego ...