POT: Certyfikat dobrych praktyk pomoże turystyce krajowej

Fot. Pixabay

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna certyfikowanie podmiotów turystycznych uczestniczących w programie Polski Bon Turystyczny.

Jak wyjaśnia w komunikacie oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego, akcja ma pomóc w ponownym uruchomieniu turystyki i wypromować obiekty noclegowe i organizatorów turystyki, którzy świadczą usługi na wysokim poziomie i dbają o bezpieczeństwo podróżnych. Do projektu POT zaprosiła przedsiębiorców i organizacje pożytku publicznego, które zarejestrowały się w programie Polski Bon Turystyczny.

– Projekt certyfikacji został stworzony, aby wyróżnić te podmioty, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju turystyki krajowej i których działania mogą być wzorem do stworzenia wspólnych dla całej branży zasad. Certyfikaty pomogą też podróżnym rozpoznać miejsca, które oferują bezpieczny wypoczynek – mówi wiceprezes POT Anna Salamończyk-Mochel, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: POT zaprasza na wakacje z bonem turystycznym

Podmioty turystyczne, które chcą wziąć udział w certyfikacji, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie certyfikat.pot.gov.pl. W tym etapie przedsiębiorcy samodzielnie potwierdzają stosowanie dobrych praktyk związanych między innymi z bezpieczeństwem, higieną, udogodnieniami dla dzieci i współpracą z innymi podmiotami i instytucjami turystycznymi. Zgłoszenia do tej części programu przyjmowane są do maja.

Kolejny etap, który potrwa do listopada, to wyrywkowe wizyty przedstawicieli POT, które mają potwierdzić spełnianie tych warunków przez przedsiębiorców.

Na koniec POT przyzna zaakceptowanym firmom Certyfikat Dobrych Praktyk, umieści wyróżnione nim obiekty w Katalogu Dobrych Praktyk i oznaczy na mapie bezpiecznych obiektów akceptujących bony turystyczne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dubrownik chce zakazać restauracji na chodnikach

Chorwackie miasto ma problem – stało się jeszcze popularniejsze po tym jak wystąpiło jako ...

Traveldata: Egipt przegonił Grecję i Turcję

Warto zwrócić uwagę na dość niezwykłą sytuację – średnia cena wycieczki do Egiptu przewyższa ...

Niemiecki Small Planet niewypłacalny

Spółka Small Planet w Niemczech złożyła wniosek do sądu o ogłoszenie niewypłacalności. Centrala holdingu ...

Parki rozrywki też chcą być odmrożone. „Zapomniano o nas”

Ogłaszając odmrożenie zajęć sportowych i innych aktywności na świeżym powietrzu rząd zapomniał o wesołych ...

Koronawirus dobił Flybe. Przewoźnik zbankrutował

Regionalna brytyjska tania linia lotnicza Flybe zbankrutowała w nocy z 4 na 5 marca. ...

Na swoje 25-lecie TT Warsaw wracają do Pałacu Kultury

Najbliższe, 25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, jedna z największych takich imprez w Europie ...